pietmol schreef:
1) op papier zijn er voldoende motorstellen, maar in werkelijkheid heeft men er blijkbaar te kort. Hoe vaak komt het niet voor datr een trein korter is dan normaal wegens een defect motorstel (er is dus niet voldoende reserve materieel).
de reden waarom ik niet graag meng is zo duidelijk als ze eenvoudig is, er zijn geen twee types van motorstellen die gelijke karakteristieken hebben in het optrekken, gevolg? reacties in de trein.
grootste voorbeeld hiervan zijn de klassieke stellen waarbij je er hebt met aanzetweerstanden en met thyristoren. gaat deze mengen en de schokken die bij de eerste aanzet door de trein gaan zijn niet meer te tellen. zeker als je dan zo een klassieks stel met een ms 75 (varkensneus) gaat mengen.
het feit dat een MS80 heden ten dage verouderde aanzettechnieken gebruikt is dus al een voldoende reden om deze niet koppelbaar te maken met nieuwe ms die een betere aanzettechniek hebben. kan je gaan opteren om de elektronica van de MS80 te moderniseren, de vraag is waar eindigd het dan. materieel compatibel maken met elkaar vergt de nodige aanpassing bij het oude materieel om met het nieuwe te kunnen communiceren met alle mogelijke gevolgen van dien, lange proefperiodes en zo meer.
dan heb ik zoiets van hou alles zoals het is bestel voldoende nieuw en laat maar rijden. een bewijs hiervan is momenteel de reeks 27 die men mux gemaakt heeft en waar er voor de stuurrijtuigen M6 nog geregeld pannes opduiken, op zich misschien kleine probleemkes, maar deze kleine feiten zorgen in bepaalde gevallen voor grote frustratie bij passagiers.