Pagina 1 van 1

Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 18 nov 2012, 16:36
door pronkie001
Vandaag vroeg op pad, via Utrecht naar, Bijlmer Arena, met de bus naar Schiphol. Goed geregeld, zonder veel vertraging.
Te Schiphol in de V250 gestapt. m'n eerste ritje met de nieuwe Fyra, harde stoelen, maar hij rijdt lekker comfortabel.

Via Rotterdam, naar Woerden, om de BNL te fotograferen. Het was wat bewolkt, maar rond 11 uur kwam
de zon door, en ik heb de BNL goed kunnen fotograferen. De OBB en de olympische kwamen langs Woerden.
8 December zal de BNL helaas verdwijnen, deze foto's zijn waarschijnlijk de laatste van de omgeleide treinen.
Normaliter komen deze niet door Woerden, maar gaan via Den haag HS.
Afbeelding BNL 2834 op weg naar Amsterdam Centraal via de omgeleide route Gouda,Woerden.
Afbeelding V250 waarmee ik vanuit Schiphol in Rotterdam was gekomen.
Afbeelding Geheel verrast kwam een V250 door station Woerden, op weg naar Amsterdam?
Afbeelding Nogmaals de 2834, nu bij WOerden, vanuit de richting Amsterdam.
Afbeelding 2839 met OBB rijtuigen te Woerden, vanuit de richting Amsterdam.
Afbeelding 2835 Olympische Benelux te Woerden.


Meer foto's zie: https://plus.google.com/photos/10029433 ... 8809434801

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 19 nov 2012, 21:28
door AlexNL
Leuke foto's! Het is spijtig dat de Beneluxtrein gaat verdwijnen, z'n opvolger is namelijk felbekritiseerd en er zijn maar relatief weinig reizigers die er echt van zullen profiteren.

De V250 die je te Woerden op de plaat hebt gezet hoorde daar niet te zijn, die hoorde te pendelen tussen Schiphol en Rotterdam. De trein ging echter stuk tijdens de dienst (computerstoring) en is via Woerden afgevoerd naar de Watergraafsmeer.

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 19 nov 2012, 21:46
door Steve
AlexNL schreef:Leuke foto's! Het is spijtig dat de Beneluxtrein gaat verdwijnen, z'n opvolger is namelijk felbekritiseerd en er zijn maar relatief weinig reizigers die er echt van zullen profiteren.

De V250 die je te Woerden op de plaat hebt gezet hoorde daar niet te zijn, die hoorde te pendelen tussen Schiphol en Rotterdam. De trein ging echter stuk tijdens de dienst (computerstoring) en is via Woerden afgevoerd naar de Watergraafsmeer.
Dat wordt echt leuk in december... is er eigenlijk al een idee van de betrouwbaarheid van de V250 op de huidige ritjes die in commerciƫle dienst gedaan worden?

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 19 nov 2012, 21:56
door AlexNL
De betrouwbaarheid van de V250 is - naar het schijnt - vrij goed. Er is echter nog geen sprake van serieuze inzet zoals deze voorzien is per 9 december en in het eindbeeld voor de HSL-Zuid.

De inzet van de V250 betreft op dit moment:
- een tweeuursdienst Amsterdam - Rotterdam: de rit zelf duurt 40 minuten, waarna de V250 zo'n 25 minuten kan rusten.
- Sporadische inzet in de Fyra Amsterdam - Breda, deze dienst duurt wat langer: een slag (Heen/Terug) duurt 2,5 uur.

Zoals je kunt opmaken uit mijn verhaal: er is amper sprake van een volcontinu-dienst (zoals gereden zou worden op Amsterdam - Brussel). Daarnaast zijn er inmiddels zoveel V250's beschikbaar op de Watergraafsmeer dat een defecte trein kan worden afgerangeerd zonder dat dit gevolgen heeft voor de dienstregeling. Ook zijn er nog steeds de nodige Italianen aanwezig op de Watergraafsmeer om de stellen onder garantie op te lappen.

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 20 nov 2012, 18:05
door pronkie001
Afbeelding Nog even een profiel foto van de V250, sommige noemen het de nieuwe Retro Hondekop. :mrgreen:

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 20 nov 2012, 18:08
door Robin
AlexNL schreef:Daarnaast zijn er inmiddels zoveel V250's beschikbaar op de Watergraafsmeer dat een defecte trein kan worden afgerangeerd zonder dat dit gevolgen heeft voor de dienstregeling. Ook zijn er nog steeds de nodige Italianen aanwezig op de Watergraafsmeer om de stellen onder garantie op te lappen.
Ik zie niet gauw een stel naar Mechelen komen om daar de Fyra komen af te slepen hoor ;). Men zal dan wel gauw opteren voor een T77 ;)

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 20 nov 2012, 19:03
door AlexNL
Ik had het over de huidige situatie, waarbij die treinen niets meer doen dan af en toe een stukje rijden. Vanaf december zullen ze meer rijden, en dan moeten we nog maar zien of de treinen zo betrouwbaar zijn.

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 21 nov 2012, 08:51
door Mechanik
afschuwelijk ding ...

Re: Benelux de laatste foto's?

Geplaatst: 23 nov 2012, 14:41
door pronkie001
ziehttp://www.spoorforum.nl/spoorforum/php ... f=9&t=4671
Belooft niet veel goeds voor de Fyra.