Pagina 1 van 1

Glazen luifel voor station Gent-Sint-Pieters

Geplaatst: 09 jan 2007, 10:14
door Patrick
BRUSSEL - De NMBS-Holding start dinsdag met de voorbereidingen voor de afbraak van de massieve stalen luifel aan de voorzijde van het station Gent-Sint-Pieters. De stalen luifel zal vervangen worden door een nieuwe, glazen luifel die tweemaal zo breed is als de oude. Het gaat om een investering van 1,4 miljoen euro, meldt de NMBS-Holding maandag.


De bestaande stalen luifel is een ontwerp van architect August Desmet en dateert uit 1931. Hij is volledig versleten en wordt in twee fasen afgebroken zodat de hoofdingang van het stationsgebouw tijdens de werkzaamheden steeds toegankelijk blijft.

In een eerste fase wordt de luifel langs de kant van het vroegere postgebouw tot het midden afgebroken, terwijl de andere kant steeds toegankelijk blijft voor de reizigers. In een tweede fase wordt de zijde langs de taxi-standplaatsen aangepakt en kunnen de reizigers via het andere gedeelte het station binnengaan.

In het najaar van 2007 zal het Sint-Pietersstation uitgerust worden met een nieuwe glazen luifel. ,,De gerestaureerde gevel en de pas heropgebouwde uurwerktoren zullen dankzij de transparante constructie nog beter tot hun recht komen'', stelt de NMBS-Holding.
Bron: http://www.standaard.be/Artikel/Detail. ... 012007_028

Oei, glas: duifkes en andere vogelkes kunnen daar hun ding op kwijt en binnen de kortste keren .... :wink:

Geplaatst: 09 jan 2007, 11:09
door e49memling
Shit :(

Geplaatst: 09 jan 2007, 11:21
door nicken
e49memling schreef:Shit :(
:D :lol:

Geplaatst: 09 jan 2007, 14:55
door TSP
Afweergeschut een optie? 8)

Geplaatst: 09 jan 2007, 16:12
door e49memling
TSP schreef:Afweergeschut een optie? 8)
Met een glazen dak? :?

Geplaatst: 09 jan 2007, 20:02
door Bert
e49memling schreef:
TSP schreef:Afweergeschut een optie? 8)
Met een glazen dak? :?
kristalnacht :lol:

Geplaatst: 09 jan 2007, 22:16
door groentje
Het ziet er niet slecht uit. En dat lelijke ding mag wel eens worden afgebroken...