Pagina 1 van 1

Gent St Pieters en de 4sporige lijn tussen Gent en Brugge

Geplaatst: 13 mar 2007, 20:30
door Nonkelronnie
Ik heb al gezocht, maar kon niets vinden over de werken die momenteel doorgaan aan het station gent St Pieters.
Ze hebben daar de 2 sporen op de middelste brug weggenomen, en ik zie niet waar ze die weer zouden kunnen aansluiten.

Weet iemand hier meer over, en hoe het nu staat met de plannen voor 4 sporen tussen Gent en Brugge?

Geplaatst: 13 mar 2007, 20:58
door Steven
die middelste brug gaat eerst vervangen worden door een nieuwe, een gelijkaardige type dan die die er al naast liggen, van de grote werken staan de basisplannen op de website nmbs, in de meeste gevallen gaat het steeds om
voorziene begin en einddatum
wat er gaat gebeuren (op vier sporen brengen gent brugge dus)
en wat de voordelen nadien zijn

voor meer details zal je idd wat harder moeten zoeken vrees ik

Geplaatst: 13 mar 2007, 21:09
door Shrek
ze hebben eerst 2 nieuwe bruggen gebouwd die gaan aansluiten op de 2 nieuwe sporen. maar "tijdelijk" (zeg maar enkele jaren) sluiten de nieuwe bruggen aan op de oude sporen zodat men de oude brug kan vervangen, achteraf sluit de middenste (dan vernieuwde) brug weer aan op de oude sporen :P

Geplaatst: 14 mar 2007, 23:33
door willem
Ik vermoed dat de twee middelste sporen rechtstreeks zullen aansluiten op spoor 11-12.
De twee buitenste sporen komen ernaast (noordelijk - meer naar de blaarmeersen op), waarvan dus het spoor naar brugge aan de blaarmeersen onder de middelste sporen zal gaan.
Je kan dit nu al zien doordat dit buitenste spoor lager ligt dan de andere sporen. Er komt een brug over dat spoor, waar de middelste sporen op komen te liggen.

De oude middelste brug wordt inderdaad vervangen door een gelijkaardige brug als die net geplaatste buitenste bruggen

Re: Gent St Pieters en de 4sporige lijn tussen Gent en Brugg

Geplaatst: 18 mar 2007, 10:33
door FLV-FGSP
Nonkelronnie schreef:Ik heb al gezocht, maar kon niets vinden over de werken die momenteel doorgaan aan het station gent St Pieters.
Ze hebben daar de 2 sporen op de middelste brug weggenomen, en ik zie niet waar ze die weer zouden kunnen aansluiten.

Weet iemand hier meer over, en hoe het nu staat met de plannen voor 4 sporen tussen Gent en Brugge?
Een goede site over infrawerken is die van Michel Van den Berghe:
http://lgv.site.voila.fr/index.html

Een kaartje van de eindtoestand in Gent staat op
http://ponts.site.voila.fr/Ponts/Belgiq ... d0913.html

Geplaatst: 18 mar 2007, 11:35
door Steven

Re: Gent St Pieters en de 4sporige lijn tussen Gent en Brugg

Geplaatst: 18 mar 2007, 16:26
door Shrek
FLV-FGSP schreef: Een goede site over infrawerken is die van Michel Van den Berghe:
http://lgv.site.voila.fr/index.html
inderdaad hele leuke site, maar hij is onlangs verplaatst en deze versie wordt niet meer geupdate.
http://www.rail-be.net/ is de nieuwe :wink: