709 camera's bewaken stations
Geplaatst: 23 okt 2007, 15:24
709 camera's bewaken stations
Tussen november 2006 en eind juli 2007 heeft de NMBS 400 nieuwe veiligheidscamera's geïnstalleerd. In totaal tellen de spoorwegen 709 camera's. Van de 400 extra camera's staat het grootste deel in Antwerpen-Centraal (124), Brussel-Noord (71) en Gent-Sint-Pieters (50).
Op naar 1.500
De bijkomende veiligheidscamera's passen in de plannen van de spoorwegen om tegen 2010 een cameranetwerk van in totaal 1.500 camera's verspreid over een vijftigtal grote stations te realiseren.
Criminaliteit daalt
Volgens staatssecretaris voor Overheidsbedrijven Bruno Tuybens is het aantal criminele feiten in de stations door de combinatie van camera's en extra patrouilles sterk gedaald. Uit het pilootproject in het station Ottignies is gebleken dat het aantal gevallen van beschadigingen en vandalisme met 22 procent is gedaald.
Nog geen camera's in treinen
Camerabewaking op de treinen zelf is voorlopig niet aan de orde. Al wordt er volgens Tuybens wel uitgekeken naar de resultaten van pilootprojecten die door de Nederlandse spoorwegen worden uitgevoerd op het traject Amsterdam-Brussel. (belga/svm/eb)