Pagina 1 van 1
Pakistan: dodelijk treinongeval
Geplaatst: 19 dec 2007, 16:06
door Patrick
Minstens 56 doden en meer dan 120 gewonden in Zuid-Pakistan gisterenavond. 12 van de 16 rijtuigen van de trein Karachi-Lahore gingen uit de sporen (vermoedelijk railbreuk als gevolg van de koude: gelast stukje krimpt). Sommige rijtuigen kwamen in het water terecht.
De trein was overvol met mensen die naar huis kwamen voor een islamitisch feest.
(
BBC News: videootje op die pagina)
Re: Pakistan: dodelijk treinongeval
Geplaatst: 19 dec 2007, 17:21
door Wover
Is een ongeval vanwege een railbreuk eigenlijk mogelijk in Belgiƫ? Want dan worden de stroomkringen toch onderbroken? Tenzij de rail natuurlijk gewoon een stukje naar links opschuift, maar wel nog contact heeft met het andere deel.
Re: Pakistan: dodelijk treinongeval
Geplaatst: 19 dec 2007, 18:19
door Shrek
Wover schreef:Is een ongeval vanwege een railbreuk eigenlijk mogelijk in Belgiƫ? Want dan worden de stroomkringen toch onderbroken? Tenzij de rail natuurlijk gewoon een stukje naar links opschuift, maar wel nog contact heeft met het andere deel.
ik denk dat de rail juist gaat breken op het moment dat hij belast wordt: net als er een trein overrijdt dus. Veel heeft zon stroomkring dan niet meer te zeggen

Re: Pakistan: dodelijk treinongeval
Geplaatst: 20 dec 2007, 14:29
door Patrick
Dodental is teruggebracht naar 35. Nog 10 mensen in kritieke toestand.
(
DS Online)