Pagina 1 van 1

wo 26.08.2009

Geplaatst: 27 aug 2009, 15:56
door Molenbruch Y.
Dag,

Naar jaarlijkse gewoonte organiseer ik in de zomervakantie een klein groepsuitstapje naar een Belgisch pretpark, met het openbaar vervoer uiteraard. Dit jaar was de keuze al op Bobbejaanland gevallen, lang voordat op 4 augustus het seinhuis van Herentals uitbrandde. De gevolgen daarvan laten zich tot vandaag nog steeds voelen: er kan geen enkele wissel verzet worden, zodat het treinverkeer richting Turnhout al weken lam ligt. Ook een aantal andere treinen in de regio zijn noodgedwongen afgeschaft of gewijzigd, en dus wordt het behelpen. Maar dat is voor straks. Onze dag begint net voor zeven uur in de ochtend. In de lokettenzaal van station Genk is het nog erg kalm, zodat we niet eens lang hoeven aan te schuiven voor B-dagtrip 181, die tegenwoordig zelfs voor jongeren al 37,70 euro kost. Het is opmerkelijk hoezeer de inkomprijs van Bobbejaanland de laatste jaren gestegen is ten opzichte van de concurrentie.

Onze eerste trein wordt P 7328 (Genk 06:54 – Hasselt 07:10), die maar nipt op tijd aankomt. Het is immers de AM 96 (535) van IC K 2204 die meteen terugkeert naar Hasselt, waar er een aantal interessante aansluitingen geboden worden. Enerzijds richting Brussel, voor een dertigtal pendelaars die nu knikkebollend op hun gebruikelijke plaatsje zitten, en anderzijds naar Antwerpen, voor ons. We arriveren met een klein minuutje vertraging in Hasselt. Opmerkelijk genoeg blijkt ook de IR e van 07:12 te wachten (het gaat nochtans om een onofficiële aansluiting), maar om niet té lang voor openingstijd aan te komen in Lichtaart besluit ik hem te laten rijden, en dus gewoon het voorziene plan te volgen.

Op spoor 5 staan er al 2 AM B’s klaar als IR c 2928 (Hasselt 07:22 – Lier 08:13), en met een schok van jewelste wordt daar even later nog het treindeel uit Luik aan toegevoegd. Zou het toch niet veiliger zijn als men de deuren even sloot tijdens de koppeling? Wij kiezen voor stel 369, waarin het heel de rit eigenlijk relatief rustig blijft. Vanaf volgende week is dat wellicht anders. In Aarschot laten we een vertraagde L-trein naar Hasselt voor, waardoor we zo’n 4 minuten vertraging oplopen.

Geen enkel probleem, want in Lier moeten we er een verlengde overstap van maken. Hier ondervinden we namelijk voor het eerst hinder van de seinhuisbrand: IC R 3407 is (zoals aangekondigd) afgeschaft, zodat IR e 3208 (Lier 08:29 – Herentals 08:44) het beste alternatief is. Op zich is dat geen probleem, maar de aansluiting met onze bus in Herentals is met 3 minuten nu wel zeer krap. Tot overmaat van ramp rijden de 4 AR 41’s een viertal minuten te laat. In onze 4176 neemt een jongeman een enquête af van de TBG, die hem uitlegt verschaft over diverse procedures. Het lot is ons vandaag trouwens gunstig gezind: door de vlotte rit maken we onderweg 3 minuten van de vertraging goed, zodat we precies om 08:47 in het busstation komen aangesprint.

De bestuurder van bus 104990, een Van Hool newA360H van de firma De Duinen, staat op het punt te vertrekken, maar merkt ons nog net op tijd op. Ik heb niet de tijd om de gegevens op het Aribusbord te bekijken, maar hier is toch duidelijk iets misgegaan. We zitten trouwens op een rit van lijn 305 (Herentals Station 08:47 – Lichtaart Bobbejaanland 08:59), die voor de rest stipt afgelegd wordt. Niet dat het zo dramatisch zou zijn geweest al we deze bus gemist hadden; tien minuutjes later rijdt de volgende al.

Ondanks het zonnige weer is er niet zo veel volk in het pretpark, wat natuurlijk alleen maar in ons voordeel speelt. We hebben ruim de tijd om alle attracties meermaals uit te proberen, van de gevreesde Typhoon (voor sommigen dan toch) tot de dobberbootjes. Tegen de middag wordt het zelfs nog echt warm, maar dan bieden de vele waterattracties natuurlijk meer dan voldoende verkoeling. We beleven een gezellige, avontuurlijke dag.

Even na vijven staan we weer klaar voor de terugreis. Dat is iets vroeger dan de grote massa, maar levert ons meer dan één voordeel op: we slagen er niet alleen in om een zitplaats te bemachtigen op de bus, maar we hebben ook nog een vlotte en betrouwbare treinverbinding naar Genk. Bus 305 (Lichtaart Bobbejaanland 17:22 – Herentals Station 17:34) komt op tijd aangereden, en dat zal tijdens de rest van de rit ook zo blijven. We zitten in een Van Hool newA600 (110278), voor mij eigenaardig genoeg de allereerste keer. Ik moet eerlijk toegeven dat ik van buitenaf het verschil met een newA360 niet onmiddellijk opgemerkt had, maar binnenin zijn er wel opvallende afwijkingen. De indeling van de zitplaatsen geeft een ruimere indruk, en er zijn trapjes in de deuropeningen.

Onze aansluitende trein wordt dus IR e 3217 (Herentals 17:45 – Hasselt 18:48). Deze heeft, weeral ten gevolge van de brand in het seinhuis, tijdelijk de pendelaars uit zowel Brussel als Antwerpen aan boord. Het hoeft dan ook niet te verwonderen dat de 5 dieselmotorwagens (waaronder onze 4169) afgeladen vol het station binnenrijden. De weinige en smalle deuren laten uiteraard niet toe dat het in- en uitstappen snel verloopt, zodat we met een viertal minuten vertraging vertrekken. Na een vlotte ontkoppeling in Mol (hier sluit men blijkbaar wel de deuren!) blijft daar nog de helft van over. Ook tijdens het laatste deel van de rit is de bezetting trouwens niet onaardig. De vrouwelijke TBG loopt meerdere malen heen en weer door ons stel en roept voor iedere halte meer dan voldoende informatie om, maar aan controleren komt ze blijkbaar niet toe.

Het laatste eindje leggen we af in P 8302 (Hasselt 19:08 – Genk 19:25), met 9 M4-rijtuigen achter HLE 2704. Even vrees ik dat we zullen wachten op P 8308, de snelle trein uit Brussel die vandaag met een kwartier vertraging staat aangekondigd. De affiches met de wachttijden bij aansluitingen melden echter dat we hoogstens tot 19:13 blijven stilstaan, en zo gebeurt het ook. Bij aankomst in Genk is de vertraging wel nog een minuutje gegroeid. Als ik trouwens achteraf railtime.be consulteer, merk ik (overigens niet voor het eerst) dat de statistieken (+5 voor deze trein) de werkelijkheid toch weer ietwat durven verbloemen.

Voor foto’s kan je steeds terecht op mijn blog: spoorneus.skynetblogs.be

Groeten,

Re: wo 26.08.2009

Geplaatst: 27 aug 2009, 17:15
door HLE 2302
ik liep daar ook rond :mrgreen:

Re: wo 26.08.2009

Geplaatst: 27 aug 2009, 21:29
door LML
In de lokettenzaal van station Genk is het nog erg kalm, zodat we niet eens lang hoeven aan te schuiven voor B-dagtrip 181, die tegenwoordig zelfs voor jongeren al 37,70 euro kost. Het is opmerkelijk hoezeer de inkomprijs van Bobbejaanland de laatste jaren gestegen is ten opzichte van de concurrentie.
De inkomprijs in Bobbejaanland is idd fameus gestegen. Maar als je in het park bent, moet je niets meer bijbetalen om een atraktie te doen. Bij de meeste (en andere) pretparken moet je wel betalen om een atraktie te doen, maar is de inkomprijs dan weer goedkoper...
Op spoor 5 staan er al 2 AM B’s klaar als IR c 2928 (Hasselt 07:22 – Lier 08:13), en met een schok van jewelste wordt daar even later nog het treindeel uit Luik aan toegevoegd. Zou het toch niet veiliger zijn als men de deuren even sloot tijdens de koppeling?
Raar dat ze dat niet doen met 'breaks' tijdens een (ont)koppeling...
Na een vlotte ontkoppeling in Mol (hier sluit men blijkbaar wel de deuren!) blijft daar nog de helft van over.
Idd, tijdens het (ont)koppelen in Mol blijven de deuren dicht tot dat alles op een veilige manier gebeurd is...