Pagina 1 van 1
Vauban.
Geplaatst: 06 nov 2009, 22:56
door Joris
Hallo,
Wie morgen wil gaan spotten:
In de EC Vauban zit er een CIS Alpino eerste klasse rijtuig.
Sinds dit jaar worden de Cis Alpino's op de Gotthard normaalgezien allen verzekerd met stellen, en daardoor zitten de ex-Cis rijtuigen van de SBB over het hele land in diverse regiotreinen, maar nu dus ook in de Vauban.
Misschien dat dit vaker voorkomt, maar je ziet er niet veel meldingen/foto's van op internet...
Groeten,
Joris De Mol
Re: Vauban.
Geplaatst: 06 nov 2009, 23:10
door Steven
Is tegenwoordig op zijn minst wekelijkse kost om die rijtuigen te zien toekomen in Brussel zuid, op bepaalde momenten zelfs dagelijkse kost.
Re: Vauban.
Geplaatst: 06 nov 2009, 23:35
door treinbruno
Enkele weken geleden had ik hem ook al met cisalpino gezien...
Zou dit ook in de Iris zijn?
Re: Vauban.
Geplaatst: 07 nov 2009, 11:52
door Kris
Het zou leuker zijn moest het panoramarijtuig er nog eens tussen hangen. Dat is pas reizen in 1ste klasse!
Re: Vauban.
Geplaatst: 07 nov 2009, 15:06
door LML
Zijn dat de panoramarijtuigen (normaalspoor) van de SBB, of zijn er intussen andere maatschappijen die panoramarijtuigen hebben?
Re: Vauban.
Geplaatst: 07 nov 2009, 17:50
door Bert
Begin september heb ik al zo een rijtuig in de Iris gezien.
Re: Vauban.
Geplaatst: 07 nov 2009, 21:31
door Steven
Af en toe kan zo een sbb panorama is in België te zien zijn, maar het is uiterst zeldzaam.
Re: Vauban.
Geplaatst: 07 nov 2009, 21:35
door Joris
Hallo,
Enkel de SBB heeft momenteel normaalspoorpanoramawagens in dienst bij mijn weten.
De kans dat deze in een Belgische INT/IR trein komen is klein....
Ze rijden zelfs niet meer mee in de EC treinen van Chur/Zürich richting Hamburg, normaalgezien worden er enkel in de EC Transalpin en de IR treinen over de Gotthard panoramawagens ingezet.
Groeten,
Joris De Mol
Re: Vauban.
Geplaatst: 09 nov 2009, 10:23
door K V B
Steven schreef:Is tegenwoordig op zijn minst wekelijkse kost om die rijtuigen te zien toekomen in Brussel zuid, op bepaalde momenten zelfs dagelijkse kost.
Met het opheffen van Cisalpino gaan deze rijtuigen gewoon weer de EC pool in. De SBB is bezig de EC rijtuigen te renoveren, dus moet de samenstelling van de internationale treinen regelmatig veranderen. De eerste gerenoveerde EC rijtuigen zijn overigens al gesignaleerd, dus de Vauban kan nog bonter worden...
Re: Vauban.
Geplaatst: 10 nov 2009, 12:47
door kika
Joris schreef:
Ze rijden zelfs niet meer mee in de EC treinen van Chur/Zürich richting Hamburg, normaalgezien worden er enkel in de EC Transalpin en de IR treinen over de Gotthard panoramawagens ingezet.
Sinds wanneer? In juli heb ik die nog met panoramawagen richting Hamburg gezien, maar misschien was dat een uitzondering die de regel bevestigd?