Pagina 1 van 1

Concurrentie recht tegenover B-cargo/Logistics & Technics

Geplaatst: 04 feb 2011, 22:41
door Robin
Vandaag hoorde ik dit verhaal en lees het net zelf;

http://www.gva.be/antwerpen/eerste-inve ... ite-2.aspx .
De komende weken beginnen drie bedrijven nieuwe activiteiten op een deel van de oude Opel-site in Antwerpen. Het Antwerpse Havenbedrijf kocht immers al drie jaar geleden 20 hectare van de autobouwer en werkte nu in alle discretie concessieafspraken af. De geplande investeringen zijn op termijn goed voor zeker een honderdtal nieuwe jobs.

In de nasleep van het Opel-debacle is er dan toch ook eens positief nieuws. In oktober 2008 kocht het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen in alle stilte al 20 hectare van Opel. De autobouwer had toen nog de bedoeling in Antwerpen te blijven maar had dringend cash geld nodig terwijl heel wat parkings leeg stonden. Het Havenbedrijf kocht toen 20 hectare parkings over met de bedoeling die zo snel mogelijk te valoriseren.

Meteen dienden zich kandidaten aan. Kort nadien begon Opel te kapseizen en besliste de haven de invulling op waakvlam te zetten. Dat duurde tot eind december toen Opel sloot. Direct zette de haven het licht op groen voor de verkoop in concessie.

Midden januari al werden de contracten getekend. Het gaat om Schelde-Natie en Hesse-Noord Natie, twee bekende Antwerpse goederenbehandelaars.

Daarnaast gaat ook Rail Service Net uit Wommelgem, een specialist in onderhoud en herstelling van locomotieven, activiteiten ontwikkelen op de site.

Paul VERBRAEKEN
Vooral het vet gedrukte zal voor de nodige competitie vormen. Crossrail recht tegenover NMBS :roll:

Re: Concurrentie recht tegenover B-cargo/Logistics & Technic

Geplaatst: 04 feb 2011, 23:44
door dentheo
Doet NMBS dan onderhoud voor andere maatschappijen ?

Re: Concurrentie recht tegenover B-cargo/Logistics & Technic

Geplaatst: 05 feb 2011, 10:55
door Robin
dentheo schreef:Doet NMBS dan onderhoud voor andere maatschappijen ?
crossrail was maar bedoelt als 'joke' om maar aan te tonen dat de concurrentie recht tegenover de deur zal zitten ;) .

Blijkbaar heeft er al is heel uitzonderlijk een class 66 binnen gestaan

Re: Concurrentie recht tegenover B-cargo/Logistics & Technic

Geplaatst: 05 feb 2011, 11:11
door dentheo
Heeft NMBS al geen paar maal geweigerd om zo'n garage te hebben op Antwerpen Noord naast hun TW ?

Ik meen dat er een vraag is geweest van Vosholl, Voith en enkele jaren later Captrain ?

De dichtstbijzijnde garage (TW) voor privé is nu in Roosendaal ( ?) en Moers .