Spotten in België

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
vismj

Re: Spotten in België

Bericht door vismj »

Gisteren ben ik in de omgeving van Diest geweest. Geloof nooit het weerbericht! :x . Het voorspelde zonnetje heeft tot zeker 14:00 op zich laten wachten.

Toch wel aardige treinen gezien. Behalve dan die Breaks. Ik dacht dat de NS met hun Plan V-tjes achterhaald waren, maar die Breaks ... Wel heb ik een aantal klassiekers (AM73 en reeks 23) gezien. Dat is dan wel weer leuk :) . Verder ook reeks 21/27 met M6 rijtuigen gezien. De AM96 vind ik ook erg imposante treinen. Het draad zingt deze treinen vooruit. Rijden deze treinen overigens alleen oost-west verbindingen? Vandaag op de lijn 25/27 heb ik ze niet gezien.

Vandaag was het weer beter. De hele dag zon. In eerste instantie zou ik in de omgeving van Lier gaan kijken. Dat viel tegen. Nergens in het buiten gebied een plek kunnen vinden met goed uitzicht op de baan. Daarom ben ik maar door gereden naar Duffel. Dat was een goede zet. Veel langs zien komen. Veel klassiekers, Breaks en M6. Een enkele Thalys, Benelux, M5, AM75 en AM86 hebben m'n dag weer goed gemaakt.

Ik heb overigens beide dagen weinig cargo gezien. Heeft de crisis zo ingehakt op deze transport sector in België?

Z.s.m. zal ik wat foto's publiceren voor die gene die interesse heeft.

Bedankt allen voor uw info.
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23034
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Re: Spotten in België

Bericht door Steven »

wat vind je zo achterhaald aan breaks? Dit zijn stellen van ongeveer 25 jaar oud.
vismj

Re: Spotten in België

Bericht door vismj »

Ze lijken mij gewoon gedateerd. Veel lawaai aan de buitenkant. Volgens mij ook van binnen (geen ervaring).
Het viel mij ook op dat als treinen onder de grafitti zitten, dat het juist deze breaks zijn.
Velder niets mis met deze treinen, zo ook niet met onze plan V-tjes, hoor. :wink:
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23034
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Re: Spotten in België

Bericht door Steven »

hehe gedateerd klinkt leuk als je weet dat onze klassieke 2 ledige stellen alsook de 4ledige stellen allemaal ouder zijn. De breaks behoren tot de nieuwere "generatie" motorstellen. enkel de sprinter en MS96 zijn recenter van bouw.

De breaks maken vooral langs buiten lawaai, inwendig heb je van dat geluid dat ze maken tijdens het rijden weinig of geen last.
Accelerat
Berichten: 2778
Lid geworden op: 01 sep 2006, 22:37
Locatie: Canada

Re: Spotten in België

Bericht door Accelerat »

Oh foto's! Foto's! :D
13'erke

Re: Spotten in België

Bericht door 13'erke »

Steven schreef:De breaks maken vooral langs buiten lawaai, inwendig heb je van dat geluid dat ze maken tijdens het rijden weinig of geen last.
Behalve als de raampjes openstaan, dan is er wel veel lawaai, maar met die zomerse temperaturen kan je niet anders.
vismj

Re: Spotten in België

Bericht door vismj »

sncf-sncb schreef:Oh foto's! Foto's! :D
Even geduld SVP. Het zijn zo'n 300 foto's die niet allemaal voor publicatie geschikt zijn :wink:
Ik zal proberen om ze dit weekend te plaatsen. :?
vismj

Re: Spotten in België

Bericht door vismj »

:arrow: De foto's heb ik onder reportages staan:
Diest 17-08-2009: http://www.hgbtf.net/viewtopic.php?f=12&t=6315
Duffel 18-08-2009: http://www.hgbtf.net/viewtopic.php?f=12&t=6316
Ekeren 19-08-2009: http://www.hgbtf.net/viewtopic.php?f=12&t=6317
vismj

Re: Spotten in België

Bericht door vismj »

Ik zal dit staartje weer eens opnieuw gebruiken.

In augustus ben ik weer een weekje te gast in België. Dit keer gaat de reis richting De Panne. Nu zal daar op zich niet veel te zien zijn. Ik geloof 1 trein in het uur, maar ik ben mobiel en kan dus ook verderop gaan kijken. Zelf dacht ik aan de omgeving tussen Oostende/Brugge, Kortrijk/Lille (Frankrijk), Calais (Frankrijk).

In België heb je dan de lijnen 50, 66, 69, 73 en 75. In Frankrijk de HSL van Lille naar Calais en nog wat lokale lijntjes in NW-Frankrijk.

Weten jullie of hier nog interessante treinen rijden? Op de HSL natuurlijk de Eurostar en TGV, maar wat rijd er op de rest van deze lijnen? Waar is het bijvoorbeeld interessant om cargo-treinen te spotten? Wordt bijvoorbeeld de lijn tussen De Panne en Dunkerque nog gebruikt voor bijvoorbeeld cargo?

Alvast bedankt voor jullie info.
groentje
Berichten: 7506
Lid geworden op: 02 feb 2006, 18:22
Locatie: Op 3 km van FBMZ

Re: Spotten in België

Bericht door groentje »

Voor goederentreinen ga je best richting Zeebrugge of Duinkerke. Het lijntje De Panne-Duinkerke wordt niet meer gebruikt, maar je kan er wel nog een trein fotograferen die van Duinkerke naar de Arcelorfabriek in Grande-Synthe, maar die rijdt maar sporadisch, en ik heb er geen dienstregeling van. Maar ergens op het forum staat er wel een reportage naar, misschien kan je het daar eens vragen.
apestaart
Berichten: 311
Lid geworden op: 04 aug 2009, 08:35
Locatie: Oostende

Re: Spotten in België

Bericht door apestaart »

Indien je in De Panne bevindt en je wilt naar Duinkerken dan moet je dan maar de bus nemen
Voor dienstregelingen en informatie zie www.dkbus.com
vismj

Re: Spotten in België

Bericht door vismj »

apestaart schreef:Indien je in De Panne bevindt en je wilt naar Duinkerken dan moet je dan maar de bus nemen
Voor dienstregelingen en informatie zie http://www.dkbus.com
Ik heb een leaseauto :D . Ik ga voor de foto's niet voor het reizen. Toch bedankt voor het advies.
Plaats reactie