Ik vrees dat dit afhangt van TBG tot TBG. Als je begint te schrijven op het moment dat hij in de buurt is, zul je bij de meesten hangen. Ik zou als dat kan de TBG aanspreken voor je instapt: ik moet nog een lijntje invullen... Dan is hij zeker dat je niet te kwader trouw bent. En als hij niet in de buurt is, tja, dan zul je wel tijd hebben om je kaart in te vullen, zeker?Kalimero schreef:Nog een vraag.
Ik heb ook altijd zo'n kaart met 10 klasverhogingkjes op zak, voor noodgevallen.
Strikt genomen moet het regeltje al ingevuld zijn alvorens in te stappen.
In de praktijk vul ik pas in wanneer er tweede volzit en ik mijn toevlucht zoek in eerste.
Zouden ze het door de vingers zijn wanneer ik mijn kaart invul zodra ik heb plaatsgenomen in eerste ?
klasseverhoging 2de klas naar eerste klas
Re: klasseverhoging 2de klas naar eerste klas
Met vriendelijke groet
overweg13
overweg13
Re: klasseverhoging 2de klas naar eerste klas
Ik vul mijn Pass doorgaans in meteen nadat ik ben gaan zitten. De conducteur heeft dan nog niet eens de kans gehad om langs te komen (die moet dan nog fluiten en sluiten). Maar als je geen risico wilt lopen, kun je de conducteur om een pen vragen om je Pass in te vullen. Dat was tenminste het beproefde recept van een ex van meoverweg13 schreef:Ik vrees dat dit afhangt van TBG tot TBG. Als je begint te schrijven op het moment dat hij in de buurt is, zul je bij de meesten hangen. Ik zou als dat kan de TBG aanspreken voor je instapt: ik moet nog een lijntje invullen... Dan is hij zeker dat je niet te kwader trouw bent. En als hij niet in de buurt is, tja, dan zul je wel tijd hebben om je kaart in te vullen, zeker?

Groetjes,
Rian
Re: klasseverhoging 2de klas naar eerste klas
Goed tip, die pen.rvdborgt schreef:Ik vul mijn Pass doorgaans in meteen nadat ik ben gaan zitten. De conducteur heeft dan nog niet eens de kans gehad om langs te komen (die moet dan nog fluiten en sluiten). Maar als je geen risico wilt lopen, kun je de conducteur om een pen vragen om je Pass in te vullen. Dat was tenminste het beproefde recept van een ex van me
Probleem is dat je niet altijd vooraf weet of er plaats is in tweede. Op een vrijdag of tijdens de vakantie is dat meestal geen probleem, maar op andere dagen moet je echt geluk hebben, en dan wacht ik liever af.
Uiteindelijk ben ik nog zo fair om de toeslag te betalen, het zou maar erg zijn om te gaan zeuren over het niet vooraf invullen.
Er zijn er genoeg die zonder meer in eerste gaan zitten. Op zo'n volle trein wordt vaak niet eens de moeite gedaan om rond te komen. En als er dan toch controle is worden tweedeklassers er gewoon uitgegooid en daarmee is de kous af.