V en U op één sein ?

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
dentheo
Berichten: 8269
Lid geworden op: 14 jan 2007, 22:53
Locatie: Kalmthout

V en U op één sein ?

Bericht door dentheo »

Vraag op modelspoorforum over Belgische seinen (ivm computersturing)
Staan er voor een kopstation op "verkeerd" spoor inrijseinen met V (terug normaal spoor) en U (kopspoor) ?
Theo
Groeten vanop de Heide
Horatio
Berichten: 140
Lid geworden op: 22 apr 2011, 22:14

Re: V en U op één sein ?

Bericht door Horatio »

De V en U kunnen niet tesamen op één sein getoond worden.

Feit is wel dat de ontvangst op een doodlopend spoor in grote beweging altijd in het regime normaalspoor moet zijn. Een stootbloksein kan niet knipperen :D
Het inritsein zal enkel kunnen openen in grote beweging met het seinbeeld 2 gele en meestal met een lichtcijfer 4 in onderpaneel en de U op het bovenpaneel (de U kondigt aan dat men op een doodspoor ontvangen wordt, maar is niet verplicht als alle sporen doodlopend zijn)
De V verandert je regime van NS naar TS of van TS naar NS
De U verandert je regime enkel van TS naar NS; NS blijft uiteraard NS.

Voorbeelden:
1° Blankenberge:
Inritsein op normaalspoor : 2 gele met "4" (U is niet verplicht aangezien alle sporen doodlopend zijn)
Inritsein op tegenspoor : 2 gele met "4" en keper (V) op bovenpaneel (U is hier niet verplicht aangezien alle sporen doodlopend zijn, maar zou gekund hebben in plaats van de V om je ook van regime tegenspoor naar normaalspoor te brengen)


2° Knokke:
Inritsein op NS : 2 gele met "4" met "U" op bovenpaneel (U is hier niet verplicht aangezien alle sporen doodlopend zijn, maar wordt toch getoond)
Inritsein op TS : 2 gele met "4" met "U" op bovenpaneel

Zo zie je dat de twee mogelijkheden gebruikt worden voor gelijkaardige stations.
Hopelijk ben je hier iets mee?
Grtz
Plaats reactie