De avondspits bij het treinverkeer ondervindt hinder door een technische onderbreking van de stroomtoevoer naar een bovenleiding tussen 16.41 en 16.51 uur in de omgeving van Brussel-Zuid.
Dat laat de woordvoerder van spoorwegnetbeheerder Infrabel, Frédéric Petit, weten.
De vertragingen op zowat alle lijnen kunnen tot twintig minuten oplopen.
In volle avondspits was er in de buurt van Brussel-Zuid een onderbreking van de stroomtoevoer naar de bovenleiding van het treinverkeer gedurende tien minuten.
"De stroomonderbreking heeft een kettingreactie veroorzaakt. Alle treinverkeer vanuit Brussel richting Oost-Vlaanderen, Antwerpen, Vlaams-Brabant en het zuiden van het land loopt daardoor een vertraging op van zo'n twintig minuten en dat nog tijdens de hele avondspits", aldus Petit. (belga)
'k Begrijp dat eigenlijk wel niet zo goed hoor. Voor 10 minuten stroomonderbreking heeft de IR trein met bestemming De Panne een vertraging van 1 uur en 18 minuten. Onlogisch toch?
PV schreef:'k Begrijp dat eigenlijk wel niet zo goed hoor. Voor 10 minuten stroomonderbreking heeft de IR trein met bestemming De Panne een vertraging van 1 uur en 18 minuten. Onlogisch toch?
= spoorweglogica, door de uitschakeling kan er een defect optreden op het stel, of.... of ..... enz, sommige acties geven meerdere reacties met alle gevolgen van dien
de trein waar ik opzat (P-trein naar Oudenaarde) vertrekt in FBMZ om 17u21. Werd dus een dik halfuur na de feiten nog rondgeleid langs Jette, om met meer dan een uur vertraging Zottegem te bereiken, wat meteen zijn eindstation werd.
De mededeling van Infrabel van die 10 minuten zal wel kloppen, maar de gevolgen worden duidelijk sterk geminimaliseerd.
tja op 10 minuten komt alles ook vast te zitten in de nzv reken maar is uit, als elke 2 minten op ieder spoor een trein aan rijden is
10 : 2 = 5 treinen op ieder spoor = 15 treinen in zijn geheel (in beste geval) dit zonder spoorveranderingen, als seinhuis ook zonder stroom heeft gezeten wil dat zeggen dat een deel van de signalisatie ook was, misschien niet onmiddelijk alles terugvinden van waar welke trein is en bijgevolg eer alles terug vlot draait ben je meer als 10 minuten kwijt de rest is domino effect op da moment
nicken schreef:M'n zuster zit hier ook alweer te zagen over da voorval gisteren,tis weer een hot item ze,ze zij iets van een ontploft ding ofzo
een defect in de hoogspanningscabine, tja daar zitten idd delen die kunnen ontploffen, maar stel u daar niks bij voor zoals een autobom in een film of het nieuws he, da zijn gewoon dingen die stuk vliegen, trouwens uw tv kan ook imploderen maar dat veroorzaakt enkel lokale last
Steven schreef:een defect in de hoogspanningscabine, tja daar zitten idd delen die kunnen ontploffen, maar stel u daar niks bij voor zoals een autobom in een film of het nieuws he, da zijn gewoon dingen die stuk vliegen, trouwens uw tv kan ook imploderen maar dat veroorzaakt enkel lokale last
Ja,ik dacht al zoiets ze,anders hadden we al lang veel verhalen gehoort op d'n tv