Dat is niet meer nodig gezien ze een stuurrijtuig I11 in de samenstelling zit.
Dienstregeling 2024 (geldig vanaf december 2023)
Re: Dienstregeling december 2023
Re: Dienstregeling december 2023
En zijn die 2 fietshangplaatsen voldoende? Of wordt bij behoefte het volledige stuurstandrijtuig tot fietsrijtuig omgedoopt, zoals op Oostende-Eupen ook wel eens gebeurde? Een klassiek tweetje kan (dacht ik) 5 fietsen vervoeren.
Re: Dienstregeling december 2023
5 fietsen in zo’n klassiekje? Liefst niet, want dat is tegen de veiligheid. Als de machinist aan die kant zit dan is zijn vrije doorgang om te vluchten niet meer mogelijk.
Re: Dienstregeling december 2023
En dat is geen probleem in de I11 stuurstand? Ik maak me sterk dat die ruimte zelfs kleiner is dan de bagageafdeling van een klassiekje.
Re: Dienstregeling december 2023
Volgens het antwoord op een parlementaire vraag uit 2008 zijn er maar half zoveel (2) plaatsen in een I11-stuurstand als in een klassiek tweeledig stel (4 als ik het goed interpreteer):
Volgende heb ik geschrapt omdat ik veronderstel dat er nu steeds een gerenoveerd stel meerijdt met heel wat fietsplaatsen. Klopt dat?Hierna het aantal plaatsen voor fietsen per rijtuigtype en het aantal rijtuigen of motorstellen waarover de NMBS beschikt van dat type :
- AM2 (tweeledig) : vier plaatsen - ongeveer 280 AM2
- AM 4 (vierledig) : vijf plaatsen - vierenveertig motorstellen
- AM Sprinter (tweeledig) : vijf plaatsen – eenenvijftig motorstellen
- M4-rijtuig ADX (eerste klas en pakwagen en stuurcabine) : dertien plaatsen - tweeëndertig rijtuigen
- M4-rijtuig AD (eerste klas en pakwagen) : dertien plaatsen – drieëndertig rijtuigen
- M5 BDX (tweede klas en pakwagen en stuurcabine) : vijftien plaatsen - achttien stellen
- AM 96 (drieledig motorstel) : twee plaatsen - honderdtwintig motorstellen
- M6-rijtuig (multifunctioneel) : zetels opklapbaar met mogelijkheid van vervoer van fietsen (drieëndertig plaatsen mogelijk) – tweeënzeventig in 2009)
- I11 BDX (tweede klas en pakwagen en stuurcabine): twee plaatsen - eenentwintig stellen.
https://www.senate.be/www/?MIval=/Vrage ... 43&LANG=nl
AM 3 (break) : een 1 plaats – honderdachtendertig breaks;
-
- Berichten: 918
- Lid geworden op: 26 aug 2021, 12:47
- Locatie: Denderleeuw
Re: Dienstregeling december 2023
Ik weet niet hoe het in elkaar zit maar het is mogelijk dat de I10 niet meer goedgekeurd zijn voor DE, de meeste zijn geüpgraded met airco en om 200 km/h te doen sinds ze het laatst gebruikt zijn in Duitsland. Ook kan de installatie van de fietsplaatsen genoeg veranderd hebben om een nieuwe toelating te krijgen.
Re: Dienstregeling december 2023
Die I staat voor internationaal, deze hebben heel hun leven naar het buitenland geweest. Zelfs dit jaar nog zijn die in Aachen hbf geweest ter vervanging van de NJ die beperkt was tot Aachen zelfs met een I6 in de samenstelling en 2T18en kop/staart samen in dienst. Voorde I11 stuurrijtuigen begrijp ik het gezien ze daar in dienst mee willen rijden. Maar de gewone I6/I10/I11 zullen deze blijven toegelaten zijn in het buitenland.desirootje schreef: ↑13 dec 2023, 15:17 Ik weet niet hoe het in elkaar zit maar het is mogelijk dat de I10 niet meer goedgekeurd zijn voor DE, de meeste zijn geüpgraded met airco en om 200 km/h te doen sinds ze het laatst gebruikt zijn in Duitsland. Ook kan de installatie van de fietsplaatsen genoeg veranderd hebben om een nieuwe toelating te krijgen.
Re: Dienstregeling december 2023
Niet weg te krijgen die klassiekskes in Aachen…
(14/12/2023 - S41 van 09h37 naar Luik)
- Bijlagen
-
- 0F35CF35-A657-42EE-A441-3D82BB96A456.jpeg (131.35 KiB) 2390 keer bekeken
-
- Berichten: 1140
- Lid geworden op: 24 aug 2021, 00:02
- Locatie: Mechelen
Re: Dienstregeling december 2023
De schermen vertonen overigens nog de oude naam van het station "Liège-Palais" in plaats van het nieuwe Luik-Sint-Lambertus (Liège Saint Lambert).
-
- Berichten: 345
- Lid geworden op: 09 sep 2015, 11:06
Re: Dienstregeling december 2023
Wordt dat in Duitsland niet weergegeven als 'Lüttich-Palast' of is men daar niet zo'n fan van Kafka als wij Belgen? (en: hoe wordt dat in Eupen omgeroepen?)
-
- Berichten: 1140
- Lid geworden op: 24 aug 2021, 00:02
- Locatie: Mechelen
Re: Dienstregeling december 2023
In Eupen wordt Luik in het Duits omgeroepen als "Liège-Guillemins" en niet als "Lüttich".
Voorbeeld
Voorbeeld
Re: Dienstregeling december 2023
Internationale regels is toch dat je het in de taal van het buitenland doet.BlackEagle schreef: ↑14 dec 2023, 10:57 Wordt dat in Duitsland niet weergegeven als 'Lüttich-Palast' of is men daar niet zo'n fan van Kafka als wij Belgen? (en: hoe wordt dat in Eupen omgeroepen?)
Lüttich-Sankt-Lambert zal het wel niet worden.
Re: Dienstregeling december 2023
Die regels moet je toch aan NS komen uitleggen, met hun omroep van "Berlijn Hoofdstation en Berlijn Oost Station"
Nog een geluk dat er geen Eurosthalys naar Lille-Europe meer rijdt, want van een omroep over "Rijsel Europa" zou ik toch acuut plaatsvervangende schaamte ontwikkelen
Toegegeven, in Italië was het vorig jaar nog verwarrender, met in Bologna Centrale een op de schermen aangekondigde trein naar Monaco... dat betekende dus München, moet je ook maar net weten


Toegegeven, in Italië was het vorig jaar nog verwarrender, met in Bologna Centrale een op de schermen aangekondigde trein naar Monaco... dat betekende dus München, moet je ook maar net weten

Re: Dienstregeling december 2023
Normaal is het "Monaco di Baviera" maar dat past niet op alle schermen...