Er is een website, met ook een Nederlandstalige pagina.
https://serm-hauts-de-france.eu/het-ser ... et-project
En een brochure: https://serm-hauts-de-france.eu/sites/d ... lanche.pdf
In bijlage een kaartje van het plan.
Nu zijn er nog studies en dialogen met partners en publiek. Doel is om progressief het nieuwe aanbod te introduceren tegen 2040.
Enkele punten er uitgelicht:
- Een verhoogde frequentie tijdens de piekuren.
treinen om de 5 à 10 min tussen Rijsel en de polen van de eerste en tweede ring (van Hazebrouck in het oosten en Valenciennes in het westen, Béthune, Lens, Hénin-Beaumont en Douai in het zuiden, tot Roubaix en Tourcoing in het noorden, en de tussenliggende steden tussen Lille en deze steden);
Treinen om de 15 à 30 min tussen Rijsel en de wat verder gelegen polen, maar ook tussen regionale centra.
- Een gecadanceerde dienstverlening, verhoogde amplitudes (van 5 tot 23 uur), alsook een verbeterde dienstverlening tijdens het weekend.
- Infrastructuurwerken aan het spoorwegnet.
a/ Verbeteringen aan het bestaande spoornet om de hogere frequenties aan te kunnen.
b/ Een nieuw ondergronds station ergens bij Lille Flandres en Lille Europe om de druk op Lille Flandres te verminderen, doorgaande treinen te voorzien of betere overstapmogelijkheden.
c/ Een nieuwe spoorlijn tussen Rijsel en Hénin-Beaumont voor een betere verbinding met het steenkoolbekken. Deze zou 20km ondergronds lopen vanaf het centrum van Rijsel tot ten zuiden van Lille-Lesquin.
d/ Een nieuw station ter hoogte van de luchthaven Lille-Lesquin om deze beter te ontsluiten.
- Verbeterde verbindingen naar België.
SERM Hauts-de-France zal ook de efficiëntie en samenhang van het Franse en Belgische spoorwegnet verbeteren door de verbindingen tussen Rijsel, Kortrijk en Doornik te versterken. Om het project in beide landen te coördineren, werden uitwisselingen met Belgische spelers uit de vervoerssector opgezet (de Belgische Staat, de NMBS, het Vlaamse en Waalse Gewest, de Eurometropool Lille-Kortrijk-Tournai).