[quote]Wij pleiten voor een uursdienst op Aken met afwisselend een snelle trein en een lokale trein, dus het ene uur een IC/RE Oostende – Brussel – Verviers – Aken en een L-trein Spa – Eupen en het andere uur een IC Oostende – Brussel – Verviers – Eupen en een L-trein/RB Spa – Aken. In Verviers kan er steeds voor aansluiting aan hetzelfde perron gezorgd worden naar de andere richting. Op die manier is er ieder uur een verbinding van Eupen en Aken naar Luik en Brussel. Tijdens de werkzaamheden tussen Luik en Aken werd dit overigens al gedeeltelijk toegepast. Voorwaarde voor deze oplossing is wel dat reeks 13 wordt toegelaten naar Aachen Hbf. Voor de lokale trein is moderner materieel dan het huidige gewenst.
Het te verwachten tegenargument dat IC-A in dit geval de verbindingen met ICE en Thalys zouden ‘kannibaliseren’ telt niet. De HST’s zullen immers vanaf eind 2007 op het stuk Aken – Brussel minstens een half uur sneller zijn dan de IC-A. IRq zou in dit voorstel enkel een binnenlandse rol krijgen.
Indien deze oplossing niet haalbaar is, dient IRq ieder uur te rijden. Aangezien het voor de binnenlandse bediening van L37 wenselijk is dat deze trein ongeveer een half uur verschoven ten opzichte van de IC-A rijdt, ligt een goede aansluiting met de tweede snelle IC Brussel-Luik vanaf december 2006 voor de hand.[/quote][/quote]
Dit zou niet mogen. Vroeger werd dit ook gedaan naar Koln. awel, mijn ma en pa die in Brussel-Centraal telkens opstappen, zijden -en het klopte nog ook dat die trein altijd vertraging had


