Wordt het al een beetje warm onder de voeten Laurette ?

Voor alle minder serieuze en/of niet-treingerelateerde zaken.
yannickvw
Berichten: 161
Lid geworden op: 22 mei 2006, 12:06

Bericht door yannickvw »

Wa liggen die gevangenen trouwens te klagen?

"Oh nee, ze moeten op een potteke kakken" :shock:

Miss hadden ze beter is nagedacht voor da ze in den bak vlogen.

Gevangenis is geen hotel he. En wie betaalt da allemaal?
KB
Berichten: 644
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:43

Bericht door KB »

yannickvw schreef:Wa liggen die gevangenen trouwens te klagen?

"Oh nee, ze moeten op een potteke kakken" :shock:

Miss hadden ze beter is nagedacht voor da ze in den bak vlogen.

Gevangenis is geen hotel he. En wie betaalt da allemaal?
Ja, maar als je veroordeeld bent tot een gevangenisstraf van x jaar, betekent dat dat je voor x jaar van je vrijheid beroofd bent en niet x jaar leven en werken in 19de eeuwse omstandigheden.
Wie betaalt dat? De federale overheid (die trouwens ook het spoor subsidieert, enz.).
yannickvw
Berichten: 161
Lid geworden op: 22 mei 2006, 12:06

Bericht door yannickvw »

Ja, wat dus betekent dat wij de gevangenen betalen en dat wij voor hen moeten opdraaien.

Als ze klagen over de het gebrek aan comfort (de term "luxe" is mss beter gepast), dat ze dan maar is een week in Algerije of Iran in den bak gaan zitten ipv hier een groot bakkes aan te nemen. (remember Dutroux met zenne Playstation op zen kamer, en zijn beklag omdat hij geen Nutella kreeg maar gewone choco?)
Accelerat
Berichten: 2778
Lid geworden op: 01 sep 2006, 22:37
Locatie: Canada

Bericht door Accelerat »

yannickvw schreef:(remember Dutroux met zenne Playstation op zen kamer, en zijn beklag omdat hij geen Nutella kreeg maar gewone choco?)
:lol: :lol: :lol:
KB
Berichten: 644
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:43

Bericht door KB »

yannickvw schreef:Ja, wat dus betekent dat wij de gevangenen betalen en dat wij voor hen moeten opdraaien.

Als ze klagen over de het gebrek aan comfort (de term "luxe" is mss beter gepast), dat ze dan maar is een week in Algerije of Iran in den bak gaan zitten ipv hier een groot bakkes aan te nemen. (remember Dutroux met zenne Playstation op zen kamer, en zijn beklag omdat hij geen Nutella kreeg maar gewone choco?)
Nogmaals: de straf is vrijheidsberoving en niet opsluiting in 19de eeuwse of middeleeuwse omstandigheden. Grote luxe hoeft niet, maar modern sanitair mag toch wel en een minimum aan comfort ook. En ja, dat kost geld, maar openbaar vervoer kost ook geld aan de overheid, net zoals onderwijs, cultuur, gezondheidszorg, enz.
nicken

Bericht door nicken »

yannickvw schreef: (remember Dutroux met zenne Playstation op zen kamer, en zijn beklag omdat hij geen Nutella kreeg maar gewone choco?)
Je vergat CANAL DIGITAAL nog,dat had hij ook :shock:
Mechanik
Berichten: 358
Lid geworden op: 31 jan 2006, 23:21
Locatie: FTN

Bericht door Mechanik »

yannickvw schreef:Ja, wat dus betekent dat wij de gevangenen betalen en dat wij voor hen moeten opdraaien.

Als ze klagen over de het gebrek aan comfort (de term "luxe" is mss beter gepast), dat ze dan maar is een week in Algerije of Iran in den bak gaan zitten ipv hier een groot bakkes aan te nemen. (remember Dutroux met zenne Playstation op zen kamer, en zijn beklag omdat hij geen Nutella kreeg maar gewone choco?)
hopelijk geraak je zelf niet in de gevangenis ...het is sneller gebeurd dan je denkt, heb zelf bijna in den bak gestoken maar gelukkig genoeg voor mij had ik een SLUITEND alibi (die ik mij eerst zelfs niet herinnerde) terwijl alles tegen mij wees ... ( voor de nieuwschierigen was ivm een brandstichting bij NACHT)
TSP

Bericht door TSP »

Ok, pas maar op. :shock: T
Toch vind ik dat we de veroordeelden niet moeten opsluiten in veredelde hotelkamers.
Jean

Bericht door Jean »

België enige EU-land waar misdaad toeneemt

België is de enige lidstaat in de oude Europese Unie waar de misdaad de voorbije tien jaar is toegenomen.

Dat hebben onderzoekers afgeleid uit "The burden of crime in the EU", een grootschalige opiniepeiling die maandag in Brussel is voorgesteld.

Een consortium van onderzoeksbureaus onder leiding van Gallup Europe peilde in 2005 in 18 lidstaten van de Europese Unie naar de ervaringen van de burgers met misdaad.
In elk land werden ongeveer 2.000 mensen bevraagd.


In vergelijking met midden jaren negentig is de misdaad in de betrokken landen sterk afgenomen, zo blijkt uit de peiling.

Waar in 1995 nog 21 procent van de ondervraagden verklaarde dat ze de laatste twaalf maanden slachtoffer waren geweest van een misdaad, is dat aandeel tien jaar later gezakt tot 15 procent.

Ierland, waar dit door de Europese Commissie gefinancierde onderzoek al heel wat stof deed opwaaien, zou het meest gevaarlijke land zijn.
Ongeveer 23 procent van de respondenten had er naar eigen zeggen te lijden onder misdaad. Ook Groot-Brittannië, Estland, Nederland, Denemarken, België, Zweden en Polen zitten volgens de peiling boven het Europese gemiddelde.


Het minste last van criminaliteit hebben de inwoners van Spanje, Hongarije, Portugal, Frankrijk en Oostenrijk.

Van de vijftien oude lidstaten van de EU zou België het enige land zijn waar de misdaad het voorbije decennium is toegenomen. Met name aanvallen met geweldpleging, roofovervallen, diefstallen uit wagens en fietsendiefstallen stegen in ons land.
Het voorkomen van inbraken, (seksuele) aanrandingen, kruimeldiefstallen en motor- en autodiefstallen zou dan weer gedaald zijn.

België wordt ook genoemd als het Europese land waar de meeste door haat geïnspireerde misdaden worden gepleegd. Haat slaat in dit geval niet enkel op haat jegens mensen van een andere etnische of religieuze groepen.
bron : http://www.hbvl.be/nieuws/Binnenland/de ... B0671C3803
Jean

Bericht door Jean »

Onkelinx schrijft brief naar gevangenisbonden

Minister van Justitie Laurette Onkelinx heeft de vakbonden van het gevangenispersoneel een brief gestuurd waarin ze antwoordt op de verzuchtingen van de bonden. Die hebben voor morgen een nationale actiedag aangekondigd, waarbij ze enkel een minimumdienst doen uit protest tegen de werkdruk, de overbevolkte cellen, de agressie, klachten tegen cipiers en de invoering van een nieuw gevangenisregime.

Onkelinx zegt dat ze begrip heeft voor de onrust onder het personeel en is bereid tot dialoog. Ze kan zich daarentegen niet vinden in de gekozen manier van actie voeren.

De minister wijst er op dat het werkingsbudget van de gevangenissen de voorbije legislatuur met bijna 45 procent is gestegen. Ze verwijst ook naar 248 aanwervingen bij het veiligheidskorps en naar de gewijzigde mutatie en aanwervingsprocedures en de opgetrokken opleiding voor nieuwe cipiers.

'Stress teams'

Om de cipiers die het slachtoffer zijn van agressie beter te begeleiden, kwamen er 'stress teams' die in bijna alle inrichtingen operationeel zijn. Ook werd in de de opleiding een specifiek luik ingevoerd, gericht op technieken van conflictbeheer, zegt Onkelinx.
In 2005 is er rechtsbijstand ingevoerd voor cipiers die het slachtoffer zijn van agressie door een gedetineerde of wanneer een gedetineerde een bewaker voor de rechtbank daagt.

Protest tegen nieuw regime

De vakbonden protesteren ook tegen een nieuw gevangenisregime, dat moet zorgen voor een scheiding tussen betichten en veroordeelden. De vakbonden vinden dat daarvoor te weinig personeel is, Onkelinx meent van niet en zegt dat er rekening gehouden wordt met de interne organisatie en de infrastructuur van de gevangenissen.

Dat er striktere regels voor het fouilleren zijn vastgelegd, is ook ten bate van de cipiers, meent de minister. "Hebben de penitentiaire beambten zelf geen voordeel bij een grotere rechtszekerheid? ", vraagt ze zich af. (belga/dm)
bron : http://www.demorgen.be/dm/nl/nieuws/belgie/378152
Jean

Bericht door Jean »

Nederland test knieslot voor gevangenen


In Nederland wordt binnenkort geëxperimenteerd met een knieslot om gevangenen met verlof het vluchten te beletten.

Het slot wordt bevestigd aan het been en kan met één druk op de knop de knie in hurkstand doen schieten.

Volgens minister van Justitie Laurette Onkelinx (PS) is het invoeren van zo'n systeem in België niet aan de orde. (belga/hln)
bron : http://www.hln.be/hlns/cache/det/art_38 ... t.bron=RSS


Hier ontsnappen er geen gevangenen hé



:wink:
Accelerat
Berichten: 2778
Lid geworden op: 01 sep 2006, 22:37
Locatie: Canada

Bericht door Accelerat »

Haha, dat gaat weer goed! :lol:
Jean

Bericht door Jean »

Veroordeelde te laat om in gevangenis te mogen



De gevangenis van Vorst heeft een veroordeelde geweigerd ,,omdat hij door de politie na sluitingstijd werd aangeboden''.

De agenten moesten de man laten gaan.

De politie van Brussel-Elsene werd afgelopen weekend opgeroepen voor problemen met een groep daklozen.


Ter plekke ontdekten de agenten dat een van hen drie jaar geleden al veroordeeld was tot 1 jaar cel. Hij kwam echter nooit opdagen, hoewel het Nijvelse gerecht had zijn onmiddellijke aanhouding bevolen.

De agenten verwittigden meteen het Brussels parket, dat contact opneemt met het parket van Nijvel.
Dat lukte echter pas zondagvoormiddag, en nadat alle paperassen in orde waren, bleek het al 11.30 uur te zijn.

Het reglement van de gevangenis van Vorst zegt echter dat gedetineerden, die op basis van een verordening tot onmiddellijke aanhouding worden opgepakt, slechts tussen 9 en 11 mogen aangeboden worden.

Voor de agenten zat er niks anders op dan de veroordeelde man te laten gaan. (yb)
Bron = http://www.standaard.be/Artikel/Detail. ... =G1S18UAL2
Accelerat
Berichten: 2778
Lid geworden op: 01 sep 2006, 22:37
Locatie: Canada

Bericht door Accelerat »

Ah nee.... dat is echt te gestoord voor woorden... :?
paljas

Bericht door paljas »

Ha ja hé, geschlüssen ist geschlüssen hé!
Ik moet ook op tijd komen op m'n werk en wil op tijd stoppen, dus ja....!!
Plaats reactie