Panto

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Adler
Berichten: 5302
Lid geworden op: 21 mar 2007, 15:01

Panto

Bericht door Adler »

Waarom wordt bij locomotieven met 2 panto's bijna steeds de achterste panto gebruikt ?
5307
Berichten: 1078
Lid geworden op: 01 feb 2006, 18:52

Bericht door 5307 »

dat heeft geen andere functie als de voorste panto (behalve de meerspanningslocs natuurlijk!)

ik weet wel dat als er een stuurpust van een rijtuig aan de loc hangt, dat ze de panto het dichtst bij die stuurpost niet mogen gebruiken dacht ik ergens gehoord te hebben
Elgar
Berichten: 637
Lid geworden op: 31 jan 2006, 22:41

Bericht door Elgar »

Er is een regel bij de NMBS dat altijd de achterste pantofraaf dient gebruikt te worden. Behalve, zoals 5307 vermeld, het een meerspanningsloc is of er zich 'glas' achter de locomotief bevindt, dat kan een stuurpost, autotransportwagens, ... zijn. De reden is dat de pantograaf vuil van de draad schraapt en dat vliegt dan op de ruiten.

Ik dacht dat er een nieuwe regel van kracht gaat komen dat altijd de voorste panto moet gebruikt worden, maar wanneer die in voege gaat, zou ik niet weten.
Gebruikersavatar
trainfreak
Berichten: 2659
Lid geworden op: 01 feb 2006, 09:25
Locatie: Wettere

Bericht door trainfreak »

De voorste wordt ook gebruikt als er zich gevaarlijke stoffen achter de loc bevinden.
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23037
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Bericht door Steven »

idd de basisregel is de achterste en de voorste met de redenen hierboven al vermeld, het nieuwe reglement voorziet idd om altijd de voorste te gebruiken doch heden nog niet actief dat deel van het nieuwe reglement.
Nekvin

Bericht door Nekvin »

Bij de ICI's Charleroi - Antwerpen rijden ze meestal met de voorste omhoog...
Kleine
Berichten: 31
Lid geworden op: 11 okt 2006, 08:04

Bericht door Kleine »

Steven schreef:idd de basisregel is de achterste en de voorste met de redenen hierboven al vermeld, het nieuwe reglement voorziet idd om altijd de voorste te gebruiken doch heden nog niet actief dat deel van het nieuwe reglement.
En vanwaar komt die basisregel? Maw, wat is het nut om de achterste te gebruiken ipv de voorste? De nieuwe basisregel indachtig dus geen?
Gebruikersavatar
Adler
Berichten: 5302
Lid geworden op: 21 mar 2007, 15:01

Bericht door Adler »

Kleine schreef:En vanwaar komt die basisregel? Maw, wat is het nut om de achterste te gebruiken ipv de voorste? De nieuwe basisregel indachtig dus geen?
Een mogelijke reden van de regel zou kunnen zijn om de 2 pantos gelijkmatig te laten verslijten.
Statistisch gezien zal elke kant van de lok gemiddeld 50% in de rijrichting rijden. Door zo een regel om steeds de achterste of steeds de voorste panto te gebruiken zal dus elke panto ook gemiddeld 50% van de tijd gebruikt worden en zullen ze dus alle twee even veel afslijten.
Maar misschien is er wel een totaal andere reden die ik niet ken.
Stijn82
Berichten: 201
Lid geworden op: 23 sep 2006, 17:17

Bericht door Stijn82 »

Volgens mij is het zo:
op dit moment moet de achterste panto gebruikt worden (tenzij in bepaalde gevallen zoals hierboven vermeld) omdat deze de andere panto dan niet kan beschadigen als hij afbreekt. Maar ze zouden het willen veranderen omdat het wat omslachtig is met die uitzonderingen nu, altijd de voorste gebruiken is gemakkelijker, zo vaak breken die dingen nu ook weer niet af.
Plaats reactie