Grensovergang Welkenraedt-Aachen

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
Terminus
Berichten: 1146
Lid geworden op: 03 feb 2006, 20:31

Grensovergang Welkenraedt-Aachen

Bericht door Terminus »

Ik zocht even op http://www.bahn.de de gewone treinen op die tussen Welkenraedt en Aachen pendelden voor een trip. Tot mijn grote verbazing zijn er heel wat gewone regionale treinen bijgekomen.

Zo kun je de grens over om 12u11, 12u55, 14u11, 14u55, 16u11, 16u55, 17u24, 17u32, ... Opvallend is ook dat sommige treinen als Regional-Express en andere als Regionalzug zijn aangeduid. Weet iemand hoe het komt dat er zoveel grenstreinen extra zijn? (de NMBS-site geeft trouwens nog enkel de gewone twee-uurdienstregeling aan)

Groeten!
R4C-Fan

Bericht door R4C-Fan »

Für welches Datum/Wochentag hast du gesucht?
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23031
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Bericht door Steven »

zowel de site als het spoorboekje dus is idd niks te vinden van die treintjes. volgens nmbs site vind ik ook enkel de 2u regeling terug! reden? ongekend? foutje? mogelijk
R4C-Fan

Bericht door R4C-Fan »

Ich habs mir mal angeschaut, die Züge die als RE eingetragen sind verkehren nur bis zum 2.9.07. Was ich interessant finde das es teilweise innerdeutsche Zugnummern sind. In Deutschland haben RE ins Ausland normal nur 5000er Zugnummern.
Elgar
Berichten: 637
Lid geworden op: 31 jan 2006, 22:41

Bericht door Elgar »

Heb dat vorig jaar ook tegengekomen, dat er volgens de treinplanner van de DB ongeveer om het uur een trein van Aken richting Welkenraedt weergegeven werd. Toen werden zelfs de uren van de Aix-press (IR q) niet getoond, maar wel de uren van treinen die niet bestonden!
Dat ging toen over een periode van één week in juli geloof ik.
Gebruikersavatar
FLV-FGSP
Berichten: 2066
Lid geworden op: 01 feb 2006, 09:36
Locatie: Leuven

Bericht door FLV-FGSP »

Er zijn deze maand werkzaamheden op L37. De IR-q begint pas in Pepinster - dit staat niet in de systemen. Er zijn enkele toegevoegde treinen, deze staan wel in de systemen.

Meer info op http://www.avv.de/web/hauptvier/fahrplanaenderungen.php
De NMBS geeft wel info via de reisplanner, maar dan moet je details opvragen en dan op het gele driehoekje klikken. Info heeft ook in de Metro gestaan, maar dan in het Frans ( http://www.metrotime.be/digipaperArticl ... Id=5165324 ).

Tja, NMBS en goede informatie, het blijft een moeilijke combinatie...
Trainspotterke

Bericht door Trainspotterke »

Vorige week heb ik per fiets Brugge-Koblenz (720 km) gedaan. Maandag laatstleden zijn we dan per trein teruggekeerd vanuit Koblenz over Keulen naar Aken. Maar om een extra overstap en kosten te vermijden, hebben we het stuk Aken - Eupen nog per fiets gedaan. :P In reistijd zal het toch niet veel schelen. :roll:
Plaats reactie