Minder doden door treinongevallen in 2006

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
Asterix
Berichten: 3845
Lid geworden op: 05 apr 2006, 00:30

Minder doden door treinongevallen in 2006

Bericht door Asterix »

Minder doden door treinongevallen

BRUSSEL - In 2006 stierven in ons land 117 personen nadat ze werden gegrepen door een trein. Dat is een daling in vergelijking met de 125 sterfgevallen in 2004 en 120 in 2005. Het aantal doden schommelde in de periode 1996-2006 tussen 94 in 1997 en 127 in 1998. Dat blijkt uit het antwoord van staatssecretaris voor Overheidsbedrijven Bruno Tuybens op een schriftelijke vraag van senator Hugo Vandenberghe (CD&V).

Het gros van de vermelde sterfgevallen is het gevolg van zelfmoord. Het aantal zelfmoorden door treinen schommelde in de periode 1996-2006 tussen 74 in 1996 en 107 in 2004.

In de vermelde periode lieten in totaal ook dertien personeelsleden van de NMBS en 25 reizigers het leven in een treinongeval. De meeste ongevallen deden zich voor op de lijnen Luik-Brussel (73 gevallen), Gent-Oostende (71) en Gent-Antwerpen (57).

ivb (belga)
Fles

Bericht door Fles »

raar. J zou toch denken dat een ongelukkige aanrijding veel vaker voorvalt (in NL vallen dagelijks trajecten voor kortere of langere tijd uit door een aanrijding..)
Bert

Bericht door Bert »

13 personeelsleden en 25 reizigers vind ik toch wel zeer hoge cijfers! :?
Bartjedj

Bericht door Bartjedj »

En wanneer dan? Ik heb weet van een rangeerder die omgekomen is op een rangeerterrein toen hij van een trein viel. Maar de rest :?

BDJ
Wover

Bericht door Wover »

Vooral de 25 reizigers verbazen mij eigenlijk. Qua spoorwegpersoneel kan ik mij nog wel enkele feiten herinneren, en heb ook heel veel verhalen gehoord, maar uit respect ga ik daar hier niet over uitweiden ;).
Asterix
Berichten: 3845
Lid geworden op: 05 apr 2006, 00:30

Bericht door Asterix »

Wat is een "treinongeval" natuurlijk. Als een oud besje dat bij het remmen van de trein ten val komt, een heup breekt en een maand later in het ziekenhuis aan complicaties overlijdt, wordt meegerekend, kan ik dat cijfer aanvaarden....
Gebruikersavatar
Adler
Berichten: 5302
Lid geworden op: 21 mar 2007, 15:01

Bericht door Adler »

Wover schreef:Vooral de 25 reizigers verbazen mij eigenlijk. Qua spoorwegpersoneel kan ik mij nog wel enkele feiten herinneren, en heb ook heel veel verhalen gehoord, maar uit respect ga ik daar hier niet over uitweiden ;).
In die periode zit wel het ongeval van Pécrot met 8 doden, waarvan 5 reizigers.
Maar dan zijn er nog 20.
RIDCO

Bericht door RIDCO »

't zou veel duidelijker zijn moest men bij de cijfers enig kommentaar geven. Wat begrijpt men onder "reizigers".
Zijn daarin ook de slachtoffers begrepen die door een trein gegrepen worden en "geen reizigers" zijn ?
Ik vermoed dat de collega's spoorwegmannen of vrouwen die het slachtoffer zijn van een ongeval op het werk daarin niet begrepen zijn.
dentheo
Berichten: 8269
Lid geworden op: 14 jan 2007, 22:53
Locatie: Kalmthout

Bericht door dentheo »

Bert schreef:13 personeelsleden en 25 reizigers vind ik toch wel zeer hoge cijfers! :?
Maar is dat niet in 10 jaar. Men had het net daarvoor over een periode van 10 jaar en daarna in vermelde periode....

Lijkt mij een verwrongen samenvatting van een langere tekst (in een andere taal ?)
Plaats reactie