Introductie term voor "tweetreinenongeval"

Voor alle minder serieuze en/of niet-treingerelateerde zaken.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Dieselfreak
Berichten: 2102
Lid geworden op: 09 jul 2006, 13:17
Locatie: Deeltijds Zwevegem-Kortrijk, deeltijds Gent

Introductie term voor "tweetreinenongeval"

Bericht door Dieselfreak »

Ik weet niet in welke categorie dit het best thuis hoort, daarom zet ik het maar hier.

Het is zonder twijfel hét standaardongeval op overwegen: Een weggebruiker (voetganger, fietster, brommer/motorrijder, automobilist,...) komt bij een overweg met gesloten signalisatie. Een trein komt langs. Vervolgens steekt de persoon het spoor over in de redenatie "De trein is gepasseerd, dus ik kan oversteken." En hij wordt gegrepen door een trein uit de andere richting.

Daar er voor zover ik weet nog geen term hiervoor bestaat, stel ik voor een te introduceren. Ik heb persoonlijk een voorkeur voor TTO (twee-treinenongeval) of DTO (dubbele-treinongeval). Hebben jullie soms ideeën?
Mijn netvliezen worden geprikkeld. Mijn hartslag gaat omhoog. Mijn bloed gaat sneller stromen. Iemand probeert me naar binnen te lokken.
paljas

Bericht door paljas »

Ik hou het op deze 2 termen:
VD: Van Dommigheid
of
ESDB: Eigen Schuld, Dikke Bult
Plaats reactie