Tram ontspoort op Van Praetbrug

Smalspoor, tram en light-rail in België
Plaats reactie
tom007

Tram ontspoort op Van Praetbrug

Bericht door tom007 »

Op de Van Praetbrug in Brussel is dzeze voormiddag een tramstel van de MIVB ontspoord. Daarbij is ook de bovenleiding beschadigd, wat op zijn beurt schade toebracht aan een tweede tramstel.

Pendelbussen
De tramlijnen 4 en 23 zijn daardoor onderbroken. De MIVB heeft pendelbussen ingelegd en alternatieve routes voorzien, zo meldt woordvoerster Annemie Genbrugge. Het incident deed zich omstreeks 10.00 uur voor op de Van Praetbrug met een tramstel van lijn 23 dat van de Heizel naar het Zuidstation reed.

Probleem met wissel
Door een probleem met de wissel raakten twee draaistellen van de tram ontspoord. De tram ging aan het slingeren en botste tegen een paal van de bovenleiding. Door de klap brak de spankabel die de bovenleiding moet vasthouden en daardoor raakte dan weer de pantograaf van een tweede tramstel, van lijn 4, beschadigd. Een pantograaf is het onderdeel dat contact maakt tussen het tramstel en de bovenleiding.

50 meter stappen
Volgens de MIVB zal het nog minstens tot 14.00 uur duren voor de twee tramstellen verwijderd zijn en alle schade hersteld is. Tot zolang rijdt lijn 23 enkel tussen de haltes Prinses Elizabeth en Lemonnier. Tussen de Heizel en de halte Prinses Elizabeth kunnen de reizigers pendelbussen nemen. Lijn 4 rijdt dan weer enkel van de stelplaats tot aan de Van Praetbrug. Daar moeten reizigers een 50-tal meter stappen om aan de halte De Wand opnieuw de tram te kunnen nemen. (belga/eb)


bron: hln.be
Bartjedj

Bericht door Bartjedj »

Volgens de real-time voertuigenvolger op MIVB.be rijden de trams ondertussen terug op de volledige lijnen.

BDJ
Asterix
Berichten: 3845
Lid geworden op: 05 apr 2006, 00:30

Bericht door Asterix »

Laken / Schaarbeek - Rond tien uur vanmorgen is een tram van de lijn 23 ontspoord op de Van Praetbrug. De tramlijnen 4 en 23 werden daardoor een tijdlang onderbroken.

De tram ging aan het slingeren en botste tegen de paal van de bovenleiding. Daardoor raakte de bovenleiding beschadigd, wat op zijn beurt schade toebracht aan een tweede tram.

Er vielen geen gewonden. De tram had bijna geen reizigers aan boord.

De MIVB legde pendelbussen in tussen de Heizel en Prinses Elisabeth, maar sinds half een verloopt het tramverkeer weer normaal.


© FM Brussel
Afbeelding
Bartjedj

Bericht door Bartjedj »

Ging het om een T3000 of T4000?
(Of nog iets anders, maar de foto lijkt sterk op deze voertuigen).

BDJ
Stijn014

Bericht door Stijn014 »

Toen ik laats voor men stage de 23 nam waren het altijd t4000,
Plaats reactie