Welk materieel voor de L-treinen?
Altijd die mensen die klagen over de NMBS. Laat ze het een keer zelfs doen. We zullen dan nog eens klappen.Trainspotterke schreef:Dit zou denk ik maar voor enorme problemen zorgen, denk ik!![]()
Gelijk ik al van veel NMBS-mensen gehoord heb hoe schitterend de communicatie bij de NMBS verloopt ...
Laatst gewijzigd door Jonathan op 24 mar 2006, 19:54, 1 keer totaal gewijzigd.
Ik ben toch wel de laatste die zal klagen over de NMBS, hoor!Jonathan schreef:Altijd die mensen die klagen over de NMBS. Laat ze het een keer zelfs doen. We zullen dan nog eens klappen.Trainspotterke schreef:Dit zou denk ik maar voor enorme problemen zorgen, denk ik!![]()
Gelijk ik al van veel NMBS-mensen gehoord heb hoe schitterend de communicatie bij de NMBS verloopt ...

Maar ik zal eens een voorbeeld geven dat meermaals voorkomt in de praktijk! Er heeft net een machinist zijn goederentrein tot in Antwerpen-Schijnpoort gebracht. Zijn volgende dienst is gaan kijken of er te Schaarbeek al ene goederentrein aangekomen is die dan met dat machien naar Antwerpen moet gebracht worden. Machinist belt naar de dienst waar ze het treinverkeer regelen, maar die doen alsof hun neus bloedt. Dus los van Antwerpen naar Schaarbeek. Blijkt dat de trein een grote vertraging heeft en nog niet aangekomen is, maar de locomotief moet om zo laat weer in Antwerpen staan voor het verzekeren van een nieuwe goederentrein, of die nu een trein meeneemt vanuit Schaarbeek of niet. Dus los weer naar Antwerpen!


Hetzelfde dat je hier in Brugge veel ziet. Op een bepaald moment zie je lege autotransporters uit Zeebrugge aankomen te Brugge. Vijf minuten later rijdt er een andere lege stam autotransporters dan weer richting Zeebrugge!


Inderdaad, en men kan er nog altijd enkele M4's gebruiken, als dat tijdens de week lukt op de L Leuven-Mechelen, waarom dan niet op andere verbindingen??Shrek schreef:het ging hier over L-treinen he![]()
ik vind dat ze daarvoor geen nieuw materiaal moeten aankopen, er rijdt al genoeg rond dat makkelijk dienst kan doen als L-trein
AM80
Omdat men die 21-27 die de M4'en slepen vooral op IC treinen wil inzetten, wat ook het meest logisch is natuurlijk.AM80 schreef:Inderdaad, en men kan er nog altijd enkele M4's gebruiken, als dat tijdens de week lukt op de L Leuven-Mechelen, waarom dan niet op andere verbindingen??Shrek schreef:
AM80
Trouwens voor een L trein te verzekeren ben je nog steeds het best af met een moterstel.
Waarom zou men per sé beter af zijn met een motorstel?Bart schreef:Omdat men die 21-27 die de M4'en slepen vooral op IC treinen wil inzetten, wat ook het meest logisch is natuurlijk.AM80 schreef:Inderdaad, en men kan er nog altijd enkele M4's gebruiken, als dat tijdens de week lukt op de L Leuven-Mechelen, waarom dan niet op andere verbindingen??Shrek schreef:
AM80
Trouwens voor een L trein te verzekeren ben je nog steeds het best af met een moterstel.
Motorstellen worden het vaakst gebruikt, maar neem als voorbeeld een aantal lijnen van de S-bahn in het ruhrgebied, die door trekduw verzekerd worden, en geloof me vrij, die trekken sneller op dan om het even welk motorstel dat we hier in Belgie hebben...
AM80