Investering van 3,8miljoen in tweede stationshal
27.09.2006 - KORTRIJK - Begin februari starten grondige renovatiewerken aan de achterzijde van het station van Kortrijk. Daar komt een tweede stationshal. De investering bedraagt bijna 3,8miljoen euro.
Vijf steden en gemeenten uit de regio Kortrijk zijn betrokken bij het grensoverschrijdende hst-project Connect dat stationsbuurten wil opwaarderen en een betere aansluiting op het internationale hogesnelheidsnetwerk wil verwezenlijken. De verfraaiing van het station van Kortrijk moet de ontsluiting naar het hst-station van Rijsel verbeteren. Omdat de werken tegen 2008 uitgevoerd moeten zijn om een Europese subsidie te krijgen, gaat de NMBS in februari volgend jaar met de werken van start. De achterzijde van het station van Kortrijk krijgt een nieuwe look . ,,Er komt een ruime tweede stationshal met een toegangshelling tot de westelijke doorgang'', zegt districtsdirecteur Christiane Van Rijckeghem. ,,De bestaande onderdoorgangen zullen vloeiend op elkaar aansluiten. Ook het tunneltje onder de Pieter Tacklaan wordt gerenoveerd. We creëren een oase van licht. Door het oplichten van het dak wordt een gelijkgronds gevoel gecreëerd. We houden zeker rekening met mindervaliden en met fietsers. In de overdekte toegangshelling is plaats voor 300 fietsen. Spoor 9 moet wijken voor een fietspad.''
De NMBS-Holding en infrastructuurbeheerder Infrabel investeren 2,7 miljoen euro in het renovatieproject. De stad Kortrijk en de Europese Unie staan in voor de rest van de kosten.
Plaatsen
Tegen midden februari 2008 moeten de werken achter de rug zijn. De reiziger mag er zo weinig mogelijk hinder van ondervinden. Op een weekdag stappen in het station van Kortrijk gemiddeld 10.100 reizigers op de trein. Daarmee staat Kortrijk op de veertiende plaats in België. In West- Vlaanderen is Kortrijk het tweede belangrijkste station.
Van een woontoren op de gronden van de NMBS is ondertussen geen sprake (meer). De spoorwegmaatschappij ziet het niet onmiddellijk als een kerntaak. Ook over extra parkeerruimte moet nog worden nagedacht. De NMBS rekent op 750 extra plaatsen.
http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail ... =GIM129JP4
Kortrijk: Nieuwe stationsomgeving zonder woontoren
Kortrijk: Nieuwe stationsomgeving zonder woontoren
Re: Kortrijk: Nieuwe stationsomgeving zonder woontoren
Ja, ze hebben al genoeg torens met de Broeltorens en het torengebouw van het internaat van het Sint-Amandscollege (die meer dan de helft leeg staat).Patrick schreef:
Van een woontoren op de gronden van de NMBS is ondertussen geen sprake (meer).
http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail ... =GIM129JP4

Re: Kortrijk: Nieuwe stationsomgeving zonder woontoren
Men is "ferm" bezig: de tegels op de trappen moeten er aan geloven en in de onderdoorgang eveneens.
Stof, stof verzekerd!

Stof, stof verzekerd!

Re: Kortrijk: Nieuwe stationsomgeving zonder woontoren
Ik las dat nu pas en vond het goede NMBS logica. Gelukkig was het een post uit 2006Omdat de werken tegen 2008 uitgevoerd moeten zijn om een Europese subsidie te krijgen, gaat de NMBS in februari volgend jaar met de werken van start.
