Dietrich schreef:Zal wel van streek afhangen, bij ons zeggen ze ook "entree betalen". "Midden-statie" zal ook wel zoiets zijn, maar in feite heb ik dat hier nog nooit gehoord.
Die Franse woorden zullen wel een historische achtergrond hebben. Anders dan in Nederland waar ze die Franse woorden vaak niet eens correct uitspreken.

Ik heb het op een andere plaats al eens vernoemd , maar België is één grote taalgrens , die dateert uit de tijd van de Germanen en de Romeinen ( historisch !)

Dus vind je in de taal van de bevolking een hele grote mengelmoes van Germaans ( Duits , Nederlands ) en Latijn ( Frans ) ; die bevolking leeft met z'n vele dialecten ook al eeuwen 'vreedzaam' bij mekaar . Als er al een strijd geleverd werd , was dat eensgezind tegen
bezetters en hun legers ( Spanje , Frankrijk , Nederland , Duitsland ) , en niet tegen een
TAAL
Toen België ontstond , was dat een unieke gelegenheid om van mogelijke bezetters af te geraken ! En vermits dat toen Nederland was ( en in 1302 Frankrijk !) , werden de 'hollanders' 'buiten gebonjourd '( sic)
De verfransing van de instituten en de arrogantie van 'franskiljons' (die soms zelf vlaming waren )greep dan terug naar de tijd van Napoleon
In feite bestaat België administratief nog niet zoooo lang (183O) , maar weet wel dat de bevolking al tientallen eeuwen in dit gebied woont en goed leeft , en dat ook zo wil houden , om het even welke taal er gesproken wordt
En er zullen wel altijd ergens individuen rondlopen die hunkeren naar de tijden van bezetting ( met ontberingen en miserie die ze zelf nooit meegemaakt hebben !

) , en die vinden dat de staat ' België' en de landstreek België in Europa geen reden van bestaan hebben
De geschiedenis toont aan dat die er vroeger ook altijd waren , maar ook dat dit de oorsprong en aanzet was voor het stichten van ons eigen 'Land'
