Dronken duo wil trein stelen
Twee mannen blijven aangehouden
AARSCHOT - Twee dronken mannen, die binnendrongen in een treinlocomotief in Aarschot, blijven aangehouden. Ze werden betrapt door de politie. Eén van de twee verdachten werd ter plaatse gearresteerd, zijn kompaan bood zich de dag nadien aan bij de politie.
Een trein stelen is misschien een droom van velen. Woensdagnacht rond 22u30 deden de 23-jarige Mario B. uit Holsbeek en de 21-jarige M. P. uit Leuven een poging op de terreinen van de NMBS in Aarschot. Het tweetal liet z'n oog vallen op een gestalde locomotief, zonder wagons. Het duo morrelde wat aan het ijzerwerk en slaagde erin de machine te betreden.
Een patrouille kreeg de twee dieven in de gaten en zette de achtervolging in. Enkele straten verderop, aan de Antoon De Croylaan, kon de politie Mario B. in de kraag vatten. De jongeman gaf zich niet zomaar gewonnen. Hij stelde zich bijzonder agressief op en probeerde een van de inspecteurs te slaan. Uiteindelijk kon de twintiger overmeesterd worden met pepperspray. Mario B. werd overgebracht naar het politiekantoor en opgesloten ter ontnuchtering. Zijn kompaan werd geïdentificeerd en opgespoord. Gisterennamiddag bood M.P. zich aan bij de politie. Ook hij bleef gisteren gearresteerd voor de duur van het onderzoek.
Plan mislukt dus, maar voor de NMBS was het toch even schrikken. De spoorwegen maken zich echter sterk dat een werkelijke treindiefstal zo goed als uitgesloten is. 'Een trein is absoluut niet hetzelfde als een wagen', zegt woordvoerder Jochem Govaerts. 'De sleutel in het contact stoppen volstaat niet om te kunnen vertrekken. Als iemand toch op het idee komt om een trein te stelen, moet hij een minimum aan kennis hebben. Om een locomotief te starten moet je een tiental knoppen in de juiste volgorde indrukken. Bovendien zijn er ook enkele codes vereist. Geloof me vrij, er is een hemelsbreed verschil tussen het willen stelen van een trein en het ook daadwerkelijk doen. Iemand die geen opleiding tot treinbestuurder gevolgd heeft, zal van een kale reis thuiskomen.'
Mocht er toch iemand in slagen de locomotief aan de praat te krijgen, dan houdt de NMBS nog een noodoplossing achter de hand. 'Met een gestolen trein zou je niet ver komen', zegt NMBS-woordvoerder Paul Van Aelst. 'In het seinhuis, dat dag en nacht bemand is, zou onmiddellijk opgemerkt worden dat er een onbekende trein rondrijdt. In eerste instantie kunnen we alle lichten op rood zetten, al vermoed ik dat iemand die een trein steelt zich ook wel niet aan de regels zal houden. Stopt de dief niet, dan kunnen we de stroom onderbreken. Dan vallen de treinen stil op dat traject.'
Van Aelst heeft geen weet van eerdere pogingen om een trein te stelen. Zo'n loc kost algauw 3,5 miljoen. 'Ik herinner me wel dat een onbemande trein enkele jaren geleden aan het rijden ging in het station van Brussel. De remmen waren stuk, waardoor de trein stilletjes weggleed. Dat is toen onmiddellijk opgemerkt en verholpen. In dit geval gaat het natuurlijk niet om een mechanisch defect, maar om kwaadwillig opzet. Ons spoordomein wordt dag en nacht bewaakt door Securail. Maar het gaat soms om zeer uitgestrekte terreinen.'
Bron: Nieuwsblad
Dronken duo wil trein stelen in Aarschot
-
- Berichten: 2405
- Lid geworden op: 01 sep 2007, 20:38
- Locatie: Singapore