Pagina 1 van 3
Geplaatst: 28 nov 2007, 09:41
door enrico
HUH nog meer personeelsterkort

Geplaatst: 28 nov 2007, 09:52
door Miljaarde
ze hebben nog welgeteld 61 dagen om er iets aan te verhelpen. Benieuwd hoe dit afloopt. Alvast 1 soort mensen kan in zijn handjes wrijven: de advocaten die weer kunnen procederen.
Hier is niemand een winnaar, ook DLC niet. Hopelijk beseffen ze dat daar ook.
Geplaatst: 28 nov 2007, 10:04
door Fles
Maar de machinisten die nu rijden, die mogen toch wel blijven rijden? Of is het gewoon zo dat het hele treinverkeer dan koudweg omvalt?

Geplaatst: 28 nov 2007, 10:24
door Stijn014
En ik dacht dat ik raar was om eerst een diploma rechtspraktijk te behalen voor ik Tb zou worden. Zo zie je maar, je kan dat goed combineren

Geplaatst: 28 nov 2007, 11:04
door Miljaarde
Fles schreef:Maar de machinisten die nu rijden, die mogen toch wel blijven rijden? Of is het gewoon zo dat het hele treinverkeer dan koudweg omvalt?

het gaat over nieuwe bestruuders, men kan na die datum geen nieuwe bestuurders meer aanwerven. degen die al aangeworven zijn, blijven in dienst. Ze zullen er hopelijk wel snel een mouw aanpassen. Je kunt er over discussieren hoelang de opleiding moet duren, maar ik denk persoonlijk dat alle bestuurders dezelfde opleiding zouden moeten krijgen, ze doen tenslotte hetzelfde werk.
Geplaatst: 28 nov 2007, 11:26
door Tim
De inschrijvingen voor treinbestuurder en bestuurder rangeringen zijn inderdaad afgesloten op de site.
Mijn idee is dat er een onafhankelijk opleidingsorgaan zou moeten komen. De kandidaat tb's van alle firma's volgen samen theorielessen en praktijklessen gebeuren bij de eigen werkgever.
Examens worden uiteraard ook afgenomen door de onafhankelijke school.
Op die manier heeft iedereen een evenwaardige opleiding gehad en kunnen dergelijke situaties niet meer voorkomen.
Geplaatst: 28 nov 2007, 11:32
door Adler
Tim schreef:De inschrijvingen voor treinbestuurder en bestuurder rangeringen zijn inderdaad afgesloten op de site.
Oh leuk, nog wat koren op de molen voor de stakers.
En als we moeten wachten op een regering om dat te veranderen zijn we nog niet aan het einde van de (spoorweg)tunnel.
Geplaatst: 28 nov 2007, 12:22
door Miljaarde
Adler schreef:Tim schreef:De inschrijvingen voor treinbestuurder en bestuurder rangeringen zijn inderdaad afgesloten op de site.
Oh leuk, nog wat koren op de molen voor de stakers.
En als we moeten wachten op een regering om dat te veranderen zijn we nog niet aan het einde van de (spoorweg)tunnel.
Opwaarderen van het beroep is een mogelijke piste, maar dat zullen de spoordirecties zeker niet uit zichzelf doen... Dat heeft het verleden al genoeg bewezen... Ik heb er geen goed oog in.
Geplaatst: 28 nov 2007, 12:29
door Asterix
Stijn014 schreef:En ik dacht dat ik raar was om eerst een diploma rechtspraktijk te behalen voor ik Tb zou worden.
Das ne goeie

Geplaatst: 28 nov 2007, 12:29
door Asterix
Geplaatst: 28 nov 2007, 12:35
door Miljaarde
de datum van 23 januari is wel nieuw, er is nu blijkbaar wel een deadline
Geplaatst: 28 nov 2007, 12:38
door Fles
Miljaarde schreef:Fles schreef:Maar de machinisten die nu rijden, die mogen toch wel blijven rijden? Of is het gewoon zo dat het hele treinverkeer dan koudweg omvalt?

het gaat over nieuwe bestruuders, men kan na die datum geen nieuwe bestuurders meer aanwerven. degen die al aangeworven zijn, blijven in dienst.
Oh okee. Dan klopt de topictitel dus niet

Geplaatst: 28 nov 2007, 12:48
door K V B
Tim schreef:
Mijn idee is dat er een onafhankelijk opleidingsorgaan zou moeten komen. De kandidaat tb's van alle firma's volgen samen theorielessen en praktijklessen gebeuren bij de eigen werkgever.
Examens worden uiteraard ook afgenomen door de onafhankelijke school.
Op die manier heeft iedereen een evenwaardige opleiding gehad en kunnen dergelijke situaties niet meer voorkomen.
In Zwitserland gebeurt het inderdaad op die manier. Zie
http://www.login.org/
Dit is "Login", een soort "openbaar vervoer hogeschool" waar niet alleen machinisten opgeleid worden, maar ook conducteurs, bus chaufeurs etc...
Het interessante aan deze school is dat je er ook voor machinist kan leren zonder een contract met een spoorbedrijf te hebben. Je kan dan later als "freelance" machinist aan het werk. Op dit moment is het echter zo dat zowel SBB als BLS veel machinisten nodig hebben en dat iedereen die zich bij de machinistenschool van Login aanmeld al direct een contract aangeboden krijgt.
Geplaatst: 28 nov 2007, 13:32
door Miljaarde
bij de nmbs zit je echter met statuten, hoe ga je daar een akkoord over sluiten waar iedereen mee instemt?
Geplaatst: 28 nov 2007, 13:59
door Steven
er kunnen eveneens geen nieuwe brevetten afgeleverd worden??? staat er in het eerste artikel, wat met de mensen die rond die periode hun driejaarlijkse ondervraging moeten doen? want de goedkeuring van die brevetten (de te vernieuwen dus ook??) moet dan ook langs daar?