Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Dieselfreak
Berichten: 2102
Lid geworden op: 09 jul 2006, 13:17
Locatie: Deeltijds Zwevegem-Kortrijk, deeltijds Gent

Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Bericht door Dieselfreak »

Daar een MW41 geen wasdraad nodig heeft om te kunnen rijden, kan die technisch gewoon verder rijden bij een (grootschalige) stroompanne. Er zijn echter ook veiligheidsvoorzieningen die zonder elektriciteit niet werken, denk aan seinen, overwegen, enz. Daarom vraag ik me af: wat gebeurt er met MW41-treinen in geval van een stroomonderbreking? Moeten die stoppen? Mogen ze verder rijden, al dan niet met beperkte snelheid?
Mijn netvliezen worden geprikkeld. Mijn hartslag gaat omhoog. Mijn bloed gaat sneller stromen. Iemand probeert me naar binnen te lokken.
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23035
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Re: Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Bericht door Steven »

bovenleiding en signalisatie zijn twee afzonderlijke dingen. dus is het niet noodzakelijk zo da de seinen uitvallen omdat de bovenleiding zonder stroom zit. een mw 41 moet zich niet aan de regels houden die voor elektrische treinen van toepassing is in dat geval. voor de signalisatie werkende te houden zijn er normaal op verschillende plaatsen opvangsystemen voorzien.
Bartjedj

Re: Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Bericht door Bartjedj »

In Mechelen is hier al gebruik van gemaakt. Een defecte bovenleiding tussen Mechelen en Antwerpen. Vlug wat 41's van stal gehaald en gependeld tussen Mechelen en Antwerpen. Nog nooit zo'n druk station Mechelen gezien :-D

BDJ
Gebruikersavatar
Shrek
Berichten: 13025
Lid geworden op: 01 feb 2006, 22:09

Re: Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Bericht door Shrek »

als echt alles platligt zullen er volgens mij geen treinen meer rijden :wink: wissels, seinen, detectiekringen,... werkt allemaal op elektriciteit, zoveel vermogen kunnen ze nooit ergens anders vandaan halen :P
Bartjedj

Re: Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Bericht door Bartjedj »

Noodmanagement is een gouden woord :wink:
Als je nu op 1 spoor op en neer pendelt heb je niet veel stroom nodig.
En hoe dan ook: Overwegen worden door het lokaal net gevoed, seinen verbruiken niet zo veel en wissels ook niet.

Dus tegen dat alles platligt moet al een serieuze oppervlakte zonder stroom zitten.

BDJ
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23035
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Re: Mag een MW41 verder rijden bij een stroompanne?

Bericht door Steven »

Shrek schreef:als echt alles platligt zullen er volgens mij geen treinen meer rijden :wink: wissels, seinen, detectiekringen,... werkt allemaal op elektriciteit, zoveel vermogen kunnen ze nooit ergens anders vandaan halen :P

dat is allemaal voorzien in de HLT, daarvoor bestaan afzonderlijke regels, dan kan men verkeer met tussentijdstelsel invoeren, of verkeer van blokpost in dienst tot blokpost in dienst,.... allemaal afhankelijk van de situatie en de omvang er van.
Plaats reactie