De tak naar Anderlues is niet BIJNA afgewerkt, maar sinds begin de jaren '90 volledig afgewerkt!
In 1993 hebben ze wel een jammerlijke beslissing genomen om de laatste echte buurtspoorlijn, namelijk L90 Charleroi - Binche - La Louvière, op te doeken, zodat Anderlues-Monument nu het meest westelijke eindpunt is.
Wat betreft die tak naar Châtelineau: mits wat snoeiwerk en het terug wat opfleuren van de stations, kan er gerust tot het station "Centenaire" gereden worden. Sporen, bovenleiding en signalisatie zijn immers al aanwezig en er hebben medio jaren '80 ook trams opgereden om testritten uit te voeren!

Ondanks dit staat deze antenne nog niet op het lijstje van uitbreidingen, wat mij eigenlijk verwondert want binnen het jaar zou men deze tak in gebruik kunnen nemen.
Wat wel op het verlanglijstje staat de komende jaren:
- Parc - Sud: Hiermee wordt de tramring rond Charleroi gesloten. Vanaf Parc (dat ook nog maar sinds een tiental jaar afgewerkt is) zal er bovengronds tot Charleroi-Sud gereden worden met een brug over de Samber. Een bijkomende halte "Ecluse" zal ter hoogte van de Samberkruising in gebruik genomen worden.
- Gilly - Soleilmont: De huidige tak naar Gilly, dat tot laatstgenoemd station volledig ondergronds is en vervolgens over viaducten, zal worden verlengd naar het station "Soleilmont", met nog 2 bijkomende haltes. Het stuk Gilly - Soleilmont is in ruwbouw afgewerkt, maar alles kan er toch nog een laagje verf verdienen en stations moeten aangelegd worden, aslook spoor, bovenleiding en signalisatie.
- Charleroi-Sud - Gosselies: De vroegere tramlijn 62 zal terug in gebruik genomen worden. Tot aan de depot van Jumet worden deze sporen (vernieuwd begin jaren '80) heden ten dage gebruikt door diensttrams van en naar de depot van Jumet. Moest men willen, kan men morgen al een reguliere tram aanleggen tot aan de depot. Voorbij de depot zijn spoor, bovenleiding en (enkelspoor)signalisatie nog steeds aanwezig, hoewel in het centrum van Gosselies eerst een laag asfalt van de sporen mag geschraapt worden... Vanaf het depot van Jumet ligt de luchthaven van Charleroi trouwens nog maar een kleine kilometer verder, zodat een aftakking naar de luchthaven er waarschijnlijk ook wel zal komen. Maar voor men deze lijn terug in (reguliere) dienst zou willen nemen, wil men perse eerst de sporen vernieuwen en in eigen bedding leggen, hoewel sporen (en bovenleiding) nog maar een dikke 20 jaar geleden vernieuwd geweest zijn. Dit is natuurlijk niet zo recent, maar wetende dat er dagelijks maar een aantal trams over rijden...
Momenteel is er van (voorbereidende) werken nog steeds niets te zien, dus ik ben eens benieuwd wanneer bovenstaande zaken zullen gerealiseerd worden, laat staan wanneer dat men dan nog de Châtelineau-tak zou gaan bestuderen om ooit te openen.
Blijkbaar is Brussel nog de enige stad in België waar men voorziene tramverlengingen ook daadwerkelijk binnen een beperkte tijd uitvoert!