
Terwijl wij hier klagen over de zoveelste staking bij de NMBS, hebben de Britten een andere reden gevonden om over het treinverkeer te klagen. De prijzen van de treintickets zijn in het Verenigd Koninkrijk opnieuw duurder geworden waardoor het duurste ticket nu de grens van 1.000 pond doorbroken heeft.
Volgens de Britse media is de duurste treinreis in het Verenigd Koninkrijk die tussen Newquay, in het zuidwesten van het land, en het dorp Kyle of Lochalsh in het hoge noorden van Schotland. Een retourtje eersteklas kost dan 1.002 Britse pond of omgerekend zo'n 1.122 euro. Bovendien duurt de reis ruim achttien uur en moet de reiziger minstens vier keer overstappen.
Wereldreis goedkoper
Om aan te tonen hoe duur de treintickets in het Verenigd Koninkrijk wel geworden zijn, halen de Britse media enkele vergelijkingen boven. Volgens The Independent is een luxecruise van een week in de Caraïben, inclusief vliegticket naar Puerto Rico en terug, nog goedkoper dan de binnenlandse treinreis. The Guardian rekende dan weer uit dat een vlucht rond de wereld van Londen via Hongkong, Sydney en Los Angeles terug naar Londen ook minder kost dan de treinrit.
Sinds de privatisering van de Britse spoorwegen halverwege de jaren '90 klagen de Britten voortdurend over vertragingen, geannuleerde treinen en te dure treintickets. Bovendien zouden er ook al een aantal dodelijke ongelukken gebeurd zijn omdat het onderhoud van de sporen te wensen overlaat. (ka)
Bron: hln.be