Ja, en het probleem is dat de reizigers met dergelijke last-minute-wijzigingen in de kou blijven staan en geen correcte info krijgen.ovspotter_be schreef: ↑25 nov 2024, 15:21Dat zal waarschijnlijk het nieuwe systeem zijn dat ze onlangs hebben uitgerold.
Vanaf heden kan de verkeersleiding het vertrek uitstellen via het systeem van de treinbegeleider (LINDA), deze krijgt dan te zien "Uitstel vertrekprocedure" en het nieuwe uur waarop de vertrekprocedure aangevat mag worden.
Maar soms gebeurt het (en heb ik ook al meermaals meegemaakt tijdens mijn diensten) dat je eerst zo'n uitstel krijgt en na 1 of 2 minuten wordt dit geannuleerd door de verkeersleiding omdat de trein waar je aansluiting moet aan geven nog wat vertraging heeft bijgemaakt en het wachten anders verderop problemen gaat opleveren met kruisingen of andere aansluitingen.
Goede, gegarandeerde aansluitingen aanbieden is een cruciaal onderdeel van een performant openbaar vervoersysteem, en daar gaat het in ons land dikwijls compleet de mist in.
Een nieuwe dienstregeling uitrollen met vlotte verbindingen die elkaar zo weinig mogelijk in de weg rijden is prima, maar zo'n systeem staat of valt inderdaad met goede aansluitingen, cross-platform als het kan, of toch in ieder geval met een vlotte, niet al te lange looproute door het overstapstation. En daarbij is correcte en ondubbelzinnige informatie aan de reizigers essentieel; die zouden bv. in de app moeten kunnen zien of de aansluiting wel of niet verzekerd wordt, en indien niet, welke alternatieve reismogelijkheden ze hebben.