Een Engel op de HSL-Zuid zuid... [HSL-Noord zuid...]
Ja, maar ik neem aan dat men dat had gezet bij de Traxx dan? Dat blijkt toch min of meer uit de post van msts.Steven schreef:doe er 10 af en je komt bij de nieuwe reeks 18 die in bestelling isWover schreef:Dat van die "reeks 28" lijkt me heel onwaarschijnlijk, dat zou in ieder geval te gek voor woorden zijn om heel de logica omver te werpen.
-
- Berichten: 801
- Lid geworden op: 05 feb 2006, 15:23
- Contacteer:
-
- Berichten: 801
- Lid geworden op: 05 feb 2006, 15:23
- Contacteer:
De TRAXX'en zijn nog maar enkel toegelaten als goederenloc (met max.snelheid 140), de toelating als reizigersloc (met max.snelheid 160) laat op zich wachten omdat:Stijn D.C. schreef:140km/h?
of hebben die die neusophaning niet en mogen ze meer?
a) bij de toelating een enorme papierwinkel nodig is die aan 3 diensten moet doorgestuurd worden: NMBS (als treinoperator), Infrabel (als homologering) en FOD Mobiliteit (als toelating).Let wel, toelating en homologering zijn niet hetzelfde: de homologering bewijst enkel dat de loc compatibel is met de infra van een bepaald land, de FOD Mobiliteit beslist uiteindelijk of hij ook dáádwerkelijk gaat rijden..
b) er problemen zijn met de 2 panto-regeling (geloof het of niet, men moest toch ooit eens een idiote maatregel uitvinden

c) er ook nog eens problemen zijn met EBULA, de computer die een elektronische dienstfiche weergeeft.Blijkbaar rijdt men in Duitsland niet vaak op tegenspoor (in D en NL is dat dus links, hier is dat rechts) want er zouden problemen zijn dat de computer de dienstfiche niet meer kan aflopen als de loc op TS komt (werkt blijkbaar dus met een kilometerteller ipv GPS).
Conclusie: in het beste geval zijn de locs midden volgend jaar als reizigerslocs gehomologeerd zodat men dáádwerkelijk in de zomer van 2008 met de Brecht-shuttles van start kan gaan.. maar laten we nog niet teveel hopen..

Werk aan de winkel voor het meldpunt Kafka?msts.be schreef: De TRAXX'en zijn nog maar enkel toegelaten als goederenloc (met max.snelheid 140), de toelating als reizigersloc (met max.snelheid 160) laat op zich wachten omdat:
a) bij de toelating een enorme papierwinkel nodig is die aan 3 diensten moet doorgestuurd worden: NMBS (als treinoperator), Infrabel (als homologering) en FOD Mobiliteit (als toelating).Let wel, toelating en homologering zijn niet hetzelfde: de homologering bewijst enkel dat de loc compatibel is met de infra van een bepaald land, de FOD Mobiliteit beslist uiteindelijk of hij ook dáádwerkelijk gaat rijden..
Afschaffen, die 2 panto-regeling!msts.be schreef: b) er problemen zijn met de 2 panto-regeling (geloof het of niet, men moest toch ooit eens een idiote maatregel uitvinden): normaal gezien moet bij de moderne locs dit niet meer gedaan worden bij aanzetten van welke trein dan ook, maar de NMBS heeft aan Bombardier gevraagd dat bij het tot stilstand komen (vanaf v <40 km/u) en bij het vertrekken van een trein de 2 pantos automatisch moeten worden opgelaten.Vanaf de snelheid hoger dan 40 km/u is komt de 2de automatisch neer..
Kunnen ze dat niet tijdelijk op papier doen?msts.be schreef: c) er ook nog eens problemen zijn met EBULA, de computer die een elektronische dienstfiche weergeeft.Blijkbaar rijdt men in Duitsland niet vaak op tegenspoor (in D en NL is dat dus links, hier is dat rechts) want er zouden problemen zijn dat de computer de dienstfiche niet meer kan aflopen als de loc op TS komt (werkt blijkbaar dus met een kilometerteller ipv GPS).
Heb je geen beter nieuws? Betekent ook dat de redding voor de Benelux nog veraf is... Grrr, waar is mijn Prozac?msts.be schreef: Conclusie: in het beste geval zijn de locs midden volgend jaar als reizigerslocs gehomologeerd zodat men dáádwerkelijk in de zomer van 2008 met de Brecht-shuttles van start kan gaan.. maar laten we nog niet teveel hopen..