Tegenspoor op enkelspoor

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Trainspotterke

Re: Tegenspoor op enkelspoor

Bericht door Trainspotterke »

Bartjedj schreef:Maar is de L73 wel uitgerust voor tegenspoor? Heb daar eigenlijk nog nooit gelet op eventuele tegenspoorseinen.

BDJ
We leven niet meer in het armseinentijdperk, dus ondertussen zijn zo goed als alle dubbelspoorlijnen in België uitgerust voor tegenspoor! :wink:

Wat je wel vaak tegenkomt, vooral op baanvakken met nog oude signalisatie, is dat de secties op tegenspoor redelijk groot zijn. Tussen Oostkamp en Beernem bijvoorbeeld. Op normaalspoor heb je een automatisch blokstelsel met permissieve seinen, terwijl je op tegenspoor geen sein tegenkomt van Oostkamp tot het voorsein van Beernem! :wink:

Maar L73 is dacht ik van het nieuwe type en heeft zowel op normaal- als tegenspoor automatische blokken met permissieve seinen!
Plaats reactie