De feestelijke heropening van het station van Beervelde zal niet plaatsvinden op zondag 14 december, zoals aanvankelijk voorzien, maar op maandag 8 december, ruim een week vroeger. Let wel, we hebben het hier voor alle duidelijkheid over de officiële, symbolische, feestelijke opening, niet over de in gebuikname zelf.
De effectieve ingebruikname van het station, waarbij passagiers kunnen op- en afstappen in Beervelde, blijft behouden op 14 december, dag waarop overigens overal de nieuwe uurregelingen van de NMBS en De Lijn in voege gaan.
De uitbreiding van de buslijn naar Zaffelare blijft ook voor diezelfde datum voorzien.
Het nieuws voor de vervroegde datum was ook voor het gemeentebestuur een verrassing, maar de organisatie van die heropening is in handen van de NMBS en van Infrabel. Daar vindt men dat de officiële opening beter vooraf gebeurt en losgekoppeld is van de indienstname zelf. Een en ander zou ook te maken hebben met agenda's van prominenten die moeten kunnen aanwezig zijn.
Burgemeester Yves Deswaene en schepen van feestelijkheden Marie-Claire van Nieuwenhuyse bekijken nu hoe ze op de nieuwe datum kunnen inpikken. De heropening van het station is iets dat de burgemeester meer dan nauw aan het hart ligt, en hij wil bekijkenop welke manier de bevolking bij het evenement kan betrokken worden. 'Maar we moeten daar nu eerst met de collega's schepenen over praten', aldus de burgemeester.
Bron: Hier het artikel:
http://nieuwsblad.typepad.com/lochristi ... e-her.html