nieuwstopic?!

desirootje
Berichten: 993
Lid geworden op: 26 aug 2021, 12:47
Locatie: Denderleeuw

Re: nieuwstopic?!

Bericht door desirootje »

Floris Cappelle schreef: 04 aug 2025, 18:59 Beste,

Onderstaande artikels vond ik bij toeval en wil ik hier toch even delen;
https://www.railtech.be/nl/spoorbouw/20 ... tien-jaar/
https://secretldn.com/nl/londen-berlijn ... d-verdrag/

Zeer benieuwd of de trein(en) er effectief komen en hoe ze het zullen organiseren.
Zou wel een lange rit worden met meerdere trajectkeuzes tussen Keulen en Berlijn.

Vriendelijke groet,
Floris Cappelle
Ik zie dit persoonlijk niet gebeuren voordat het VK toetreed tot Schengen, als Starmer zichzelf en zijn partij iets populairder zou kunnen maken kan men daar na de volgende verkiezingen aan beginnen en treden ze +- 10 jaar later toe tot de EU en wss verplicht tot Schengen (nieuwere lidstaten hebben nooit de keuze gehad). Er is geen plaats of goesting van de Duitsers om een fysieke grens in te bouwen in Keulen HBF.
Daarnaast lijkt Londen-Berlijn mij een verschrikkelijk idee, de vertragingen zouden enorm zijn voor zo een afstand, maar sinds Parijs en Amsterdam er al een trein naar hebben is het niet onmogelijk.
Gebruikersavatar
FLV-FGSP
Berichten: 2119
Lid geworden op: 01 feb 2006, 09:36
Locatie: Leuven

Re: nieuwstopic?!

Bericht door FLV-FGSP »

De derde rail tussen Chop en en Oezgorod (Oekraïne) is inmiddels geplaatst.
Vanaf 12 september rijdt EC 143 Wenen - Chop door naar Oezgorod; EC 146 begint daar vanaf 13 september.
Bron: https://cfts.org.ua/news/2025/09/05/evr ... rito_84178
pietje
Berichten: 809
Lid geworden op: 05 jun 2020, 22:17

Re: nieuwstopic?!

Bericht door pietje »

FLV-FGSP schreef: 05 sep 2025, 23:31 De derde rail tussen Chop en en Oezgorod (Oekraïne) is inmiddels geplaatst.
Vanaf 12 september rijdt EC 143 Wenen - Chop door naar Oezgorod; EC 146 begint daar vanaf 13 september.
Bron: https://cfts.org.ua/news/2025/09/05/evr ... rito_84178
Is het niet 3de én 4de rail?
Ik dacht dat het verschil tussen 1435 en 1520 te klein was om met 1 extra rail beide te kunnen accomoderen.
Dit in tegenstelling tot Spanje, waar het verschil tussen 1435 en 1668 wel groot genoeg is om sporen met slechts 1 extra rail.
Gebruikersavatar
FLV-FGSP
Berichten: 2119
Lid geworden op: 01 feb 2006, 09:36
Locatie: Leuven

Re: nieuwstopic?!

Bericht door FLV-FGSP »

Afgaande op het plaatje in het artikel heb je zeer waarschijnlijk gelijk!
Plaats reactie